NASI PARTNERZY

NASI PARTNERZY:


poniedziałek, 28 października 2013

TAWERNA DOMINIKAŃSKA GDAŃSK


TAWERNA DOMINIKAŃSKA
GDAŃSK

kuchnia polska

sprawdź menu

80-838 Gdańsk, ul. Targ Rybny 9

tel. 58 301 65 75

1 komentarz:

 1. Ogólna ocena restauracji 5/5
  Obsługa 5/5
  Menu 5/5
  Jakość potraw 5/5
  Klimat i wystrój 5/5
  Przystępność cen 5/5
  To była moja pierwsza wizyta
  Charakter wizyty we dwoje
  Czy polecasz ten lokal Zdecydowanie tak
  Jednym zdaniem...: Pyszna ryba :)
  Twoja opinia Wczorajsze popołudnie to wizyta w Tawernie Domonikańskiej na obiadku.

  Mieliśmy wielką ochotę na danie rybne i nie zawiedliśmy się.

  Na miły początek otrzymaliśmy czekadełko - dwa rodzaje chleba i przepyszne masełko śledziowe. Fajny, delikatny i wyważony smak.

  Jako przystawkę zamówiłem opiekanego śledzia w zalewie gdańskiej. To była poezja smaku, jaką pamiętam z czasów, gdy opiekane śledzie przygotowywała moja Babcia. Solidne ryby, doskonale wypieczone w delikatnej zalewie, której smak był łagodny, ale wyrazisty. Do tego zmacerowana cebulka pokrojona w pióra i marynowana marchewka, która dodała kunsztu. Ciekawym dodatkiem był kawałek pomarańczy o doskonałym słodkim smaku, który był fajnym dopełnieniem całości.

  Danie główne to bałtycki dorsz smażony w towarzystwie frytek i kiszonej kapusty. Dorsz był przepyszny, bez grama wody, idealny w smaku, dekikatny - wręcz aksamitny. Pyszna chrupiąca panierkz dodawała tej szlachetnej rybie kunsztu i smaku. Dużym minusem tego dania były syntetyczne frytki, które przy tak dobrej rybie psuły smak całości. Kapusta kiszona fajnie i lekko przygotowana dodawała ostrości smaku.

  Nie można zapomnieć o przyjemnej i dyskretnej obsłusze kelnerskiej. Pan, który nas obsługiwał zarażał uśmiechem i rozbawiał stwierdzeniami w stylu: rybka, fryteczki, ziemniaczki, herbatka :)

  Ogólnie: serdecznie polecam! Tawerna Dominikańska to jedna z nielicznych restauracji na mapie trójmiasta, gdzie można zjeść świeżą i dobrą rybę.

  OdpowiedzUsuń

Chcesz podzielić się swoją opinią o lokalu?

Wypełnij formularz: http://www.smakosze.info/p/podziel-sie-opinia.html