NASI PARTNERZY

NASI PARTNERZY:


sobota, 18 stycznia 2014

LaVende Łódź


Odkrywania nowych smaków ciąg dalszy. Tym razem Rafał odwiedził łódzką restaurację LaVende, która specjalizuje się w kuchni francuskiej. Przeczytajcie jego opinię :)


Jakiś czas temu wybrałem się do łódzkiej Manufaktury, aby we francuskiej  restauracji LaVende skosztować czegoś dobrego. Niestety zawiodłem się  bardzo.

Nie piszę o wystroju i klimacie samej restauracji, bo ten jest  wspaniały: wszechobecna biel łamana kolorem lawendy, kelnerzy w ubraniach  paryskiego gawrosza i takie milutkie ciepełko.


Jako przystawkę zamówiłem carpaccio z łososia, które było jałowe w smaku i  gdyby nie kapary oraz kilka ziaren kolorowego pieprzu byłoby nie do  zjedzenia. Zupa to krem z pomidorów z plasterkiem mozarelli - dość  dobra i wyrazista w smaku, choć zabrakło mi odrobiny śmietany.

Jako danie główne zamówiłem polędwicę wieprzową sous vide  z puree  truflowym, kapustą włoską oraz sosem musztardowo - miodowym. Polędwica  przyrządzana w niskiej temperaturze powinna być "jakaś  - ta którą  otrzymałem była gumowa i totalnie bez wyrazu i smaku. Puree truflowe to  ziemniaki z oliwą truflową, mające smak starych, zwiędłych kartofli.  Pomijam, że w karcie nie ma słowa o oliwie truflowej, co wprowadza  konsumenta ewidentnie w błąd. Sos musztardowo - miodowy o konsystencji wody  z wyraźnym posmakiem octu balsamicznego to katastrofa kulinarna. Danie ma  jeden pozytywny akcent: przepyszna włoska kapusta podawaną na ciepło z  wyraźnym smakiem pietruszki.


Ogólnie 1 / 5

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią o lokalu?

Wypełnij formularz: http://www.smakosze.info/p/podziel-sie-opinia.html