NASI PARTNERZY

NASI PARTNERZY:


czwartek, 23 stycznia 2014

The Mexican House, Gdańsk


The Mexican House jest lokalem usytuowanym w samym centrum gdańskiego Wrzeszcza. Lokal jest bardzo przestronny, wielkie skórzane sofy zachęcają do tego, żeby się na nich usadowić. Delikatne meksykańskie dekoracje, podkreślające charakter lokalu.

W karcie dania kuchni meksykańskiej i amerykańskiej. Czekając na swoje dania zerkałem katem oka na sąsiednie stoliki i podawane dania: burgery w rozmiarze XXL oraz dania meksykańskie. Z coraz większą ciekawością czekałem na swoje.

Na przekąskę zamówiłem "Poppersa", czyli zieloną papryczkę jalapenos nadziewaną serem cheddar i smażoną w głębokim oleju w panierce. Dobre i średnio ostre.

Danie meksykańskie: Quessadilas jest podawana z wołowiną lub kurczakiem. Wybrałem wersję z wołowiną. Otrzymałem sporej wielkości tortillę, która po brzegi była wypełniona mięsnym farszem i zapieczona z dużą ilością sera. Podawana ze śmietaną (osobno) oraz sałatką meksykańską i nachos. Sałatka meksykańska, to odmiana sałatki greckiej - zamiast fety mamy jalapenos. Podawana z sosem meksykańskim. Danie bardzo dobre w smaku. Tortilla nie była wysuszona i twarda. Mięso wołowe grubo mielone - bardzo delikatne i smaczne. Sos ranchero (lekko ostry) doskonale podkreślał smak mięsa.

Próbowałem też steka z karkówki, przyrządzanej wg przepisu szefa kuchni. Mięso długo marynowane miało doskonały, głęboki smak - przy czym nie było ostre. Mięso było delikatne, kruche - apetycznie i soczyście różowe. Doskonałe!

Warto również wspomnieć o cenach. Pomimo tego, że lokal mieści się w centralnej, handlowej części miasta ceny nie walą po kieszeni. Koszt dania głównego to ok 18-25zł, napoje 0,5l w cenie 5zł. 

Zdecydowanie polecam :)


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią o lokalu?

Wypełnij formularz: http://www.smakosze.info/p/podziel-sie-opinia.html