NASI PARTNERZY

NASI PARTNERZY:


środa, 12 lutego 2014

eM-Be Restaurant w Gdyni - chwile kulinarnej rozkoszy

eM-Be Restaurant to restauracja, która mieści się przy głównej gdyńskiej ulicy. Trafiłem na nią dzięki ofercie grouponowej, .

Na stronie restauracji można przeczytać, że eM-Be to pomysł właściciela restauracji, który z zamiłowania do gotowania, z pasji do kuchni smacznej, świeżej i zdrowej realizuje marzenia. eM-Be RESTARANT to miejsce, w którym można przeżyć chwile kulinarnej rozkoszy, skosztować naprawdę smacznej kuchni. Dalej można przeczytać, że codziennie w restauracji można zastać właściciela, który posiada niezwykłą charyzmę i przyciąga jak magnes. Natomiast personel kelnerski w przyjazny sposób doradzi i poda wyśmienite dania serwowanej kuchni.

 


A jak jest naprawdę?


Pierwszy pozytywny kontakt z Restauracją miał miejsce podczas telefonicznego dokonywania rezerwacji. Ze względu na ograniczenia oferty Groupona jest ona wymagana co najmniej z jednodniowym wyprzedzeniem. Dla mojego sympatycznego rozmówcy nie stanowiło najmniejszego problemu zarezerwowanie stolika na dziś. Zwracam na to szczególną uwagę, ponieważ częste są sytuacje, że pomimo tego, że lokal jest pusty nie można  "wejść z marszu" do niego z grouponem ani dokonać rezerwacji w tym samym dniu, ponieważ "w regulaminie jest napisane, że z co najmniej jednodniowym wyprzedzeniem trzeba rezerwować".


Lokal jest bardzo przytulnie urządzony i szalenie klimatyczny. Morski wystrój nawiązuje do portowego miasta Gdynia. Już od progu gości wita uśmiechnięty personel. Zgodnie z deklaracją kelnerzy istotnie w przyjazny sposób potrafią doradzić i pomóc wybrać odpowiednie danie. Menu jest krótkie, ale wynika to z faktu, że właściciel stawia na świeże produkty, ponieważ dzięki temu jest w stanie zagwarantować wysoką jakość oferowanych potraw. Natomiast pomimo małej ilości dań każdy znajdzie coś dla siebie.


Zamówiłem zupę grzybową z łazankami, rybę dnia (dorsz) z dodatkami oraz deser. Zupa zrobiona ze zmiksowanych borowików. Już sam zapach podanej zupy wskazywał na to, że jest zrobiona z grzybów, a nie substytutu. Obłędna w smaku. Danie główne, to ryba saute podana z "zakręconym ziemniakiem" oraz surówką z kiszonej kapusty. Dwa kawałki ryby pozbawionej ości, praktycznie bez przypraw, z doskonale kruchym i soczystym mięsem. Jak się dowiedziałem od właściciela restauracji - brane bezpośrednio z kutra. Bardzo naturalne i delikatne w smaku. Zakręcony ziemniak, to spirala ziemniaczana usmażona na głębokim oleju. Bardzo istotne, że na świeżym, ponieważ olej nie był praktycznie wyczuwalny w ziemniaku. Surówka zrobiona z nieprzekwaszonej kapusty kiszonej, doskonale przyprawionej. Deser, to fantastyczna szarlotka na ciepło podawana z gałką loda.


Warto zwrócić uwagę na ceny, ponieważ pomimo tego, że lokal mieści się przy reprezentacyjnej ulicy miasta nie są one wyśrubowane. Cena zupy oscyluje w granicach 8-9 zł, dania głównego 23 zł a deseru 12 zł. Litrowa cola to wydatek 10 zł, kawa ok. 8 zł.


Czy personel dba o klientów? Zdecydowanie tak. Na każdym kroku zauważalne było zainteresowanie zarówno kelnera jak i właściciela lokalu gośćmi restauracji. Miłym gestem było poczęstowanie nas sałatką (jako przystawką) oraz osobiście podany przez właściciela restauracji kieliszek przepysznego likieru amaretto. Fantastyczne jest to, że właściciel znajduje czas na to, żeby osobiście chociaż przez chwilę porozmawiać z gościem i zapytać przy okazji czy wszystko jest w porządku. Naprawdę widać, że restauracja to pasja właściciela oraz to, że jej prowadzenie to nie tylko maszynka do zarabiania ale prawdziwa przyjemność i sposób na życie. Największe zaskoczenie jest natomiast na koniec, ponieważ zgodnie z tradycją lokalu każdy gość dostaje jabłko wprost z wiklinowego kosza. 


Czy mogę polecić ten lokal? Zdecydowanie tak. Nie tylko ze względu na pyszne tradycyjne jedzenie podane z fantazją, ale również - a może przede wszystkim - ze względu na niesamowicie domowy i przytulny klimat, tworzony i stworzony przez właściciela restauracji i jego ekipę.


Mam tylko nadzieje, że ten wysoki poziom obsługi i jakości serwowanych potraw zostanie zachowany i każda następna wizyta będzie równie miłym doświadczeniem jak ta poprzednia. Bo o tym, że do eM-Be będę wracał, jestem przekonany!Embe Restaurant Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

1 komentarz:

 1. Dzisiejsze późne popołudnie to wypad do restauracji eMBe w Gdyni. Wizytę tam uważam ze wszechmiar za bardzo udaną. Ale po kolei ...

  Na początku, po zajęciu miejsca przy stoliku od uśmiechniętego i przyjaznego kelnera otrzymałem kartę - krótką, ale jakże treściwą.

  Zamówiłem rosół, dorsza w panierce z surówką z kiszonej kapusty oraz ziemniaka na patyku. Jako deser zamówiłem szarlotkę z gałką loda.

  Wszystko było przepyszne ..

  Rosół - wyrazisty w smaku, z dużą ilością mięsa, która podkreślała jego domowy charakter.

  Następnie dorsz - świeżutka, krucha ryba, bez grama ości w delikatnej panierce, która nie zabijała - jak dzieje się zazwyczaj - smaku ryby, ale go ubogaciła; przepyszna surówka ze świeżo kiszonej - nie przekwaszonej - kspusty i ziemniak na patyku, podany w specyficzny i oryginalny sposób. Całość dania wyśmienita i wręcz bajkowa w smaku. Przyznam, że tak dobrej ryby nie jadłem jeszcze w Trójmieście.

  Deser to rozpływająca się w ustach szarlotka pomysłu pracowników restauracji, która charakterystyczna w smaku z dodatkiem gałki loda przeniosła mnie w inny, słodki świat.

  Nie można również nie wspomnieć o klimacie samej restauracji, który tworzy jej Szef. Przesympatyczny, serdeczny człowiek, który witając się zaproponował przepyszne amaretto, a następnie zapytał o wrażenie i ocenę samej restauracji. Znalazł czas na luźną rozmowę, co spowodowało naprawdę przyjemne i serdeczne wrażenie.

  Przy wyjściu - jak dowiedziałem się, zwyczajem restauracji - otrzymałem słodkie jabłko. To niesamowity i jak dotąd nigdzie nie spotkany przeze mnid gest.

  Ogólna ocena: celująca! 5 / 5.

  Zdecydowanie polecam !!!

  OdpowiedzUsuń

Chcesz podzielić się swoją opinią o lokalu?

Wypełnij formularz: http://www.smakosze.info/p/podziel-sie-opinia.html