NASI PARTNERZY

NASI PARTNERZY:


niedziela, 2 lutego 2014

Myślisz: doskonały stek? Mówisz: Barocco Sopot!

Zjeść dobrego steka wcale nie jest łatwo. Bo też kulinarną sztuką jest zdobyć odpowiedni rodzaj mięsa oraz odpowiednio go przygotować. Stek powinien być przyrządzony na silnie rozgrzanym tłuszczu. Trzeba jednak pamiętać, że zbyt wysoka temperatura może sprawić, że wierzchnia warstwa mięsa szybko się spali, a środek usmaży nierówno , przez co mięso stwardnieje i stanie się trudne do pogryzienia. Szybkie ścięcie białka w zewnętrznej warstwie mięsa powoduje zatrzymanie w nim soków. Jeśli wypłyną w czasie smażenia, stek będzie twardy i suchy, stąd trzeba uważać, by mięsa nie przedziurawić. Steki smaży się krótko, przewraca tylko 2 razy, najlepiej przy użyciu kuchennych szczypców albo drewnianej łopatki. Nie można też wrzucać na patelnię steków prosto z lodówki - znaczna różnica temperatur sprawi, że włókna staną się napięte. Po zdjęciu z patelni wskazane jest pozostawienie steku pod folią przez kilka minut, by włókna się rozluźniły, soki równo rozpłynęły, a mięso zmiękło i uwolniło aromat i smak. 

Ale wróćmy do Barocco. Na początek otrzymałem starter - kawałeczek czarnego pieczywa z pyszną pastą jajeczno - tuńczykową. Na danie główne czekałem około 25 minut. Stek podany w Baroccko był idealny. Poprosiłem o klasyczny stopień wysmażenia - czyli medium. Otrzymałem kawałek mięsa, który na zewnątrz był pysznie przypieczony, a w środku idealnie różowy - przy czym nie było w nim śladu krwi, tylko pyszny sok. Szefowie kuchni podają, że mięsa się nie powinno przyprawiać, a do podkreślenia smaku mięsa należy użyć świeżo zmielonego pieprzu i soli. Taki też styl preferuje Szef Kuchni w Barocco. Mięso było przyprószone czerwonym pieprzem. Do podkreślenia smaku mięsa otrzymałem dodatkowo sos barollo na bazie wiśni i czerwonego wina, który idealnie podkreślił delikatny smak mięsa. Jako dodatki do mięsa otrzymałem dwa zapieczone z serem ziemniaki (ciekawe w smaku) oraz sałatkę z wiśniowym sosem winegret (doskonałe). Warto też wspomnieć o wystroju restauracji, ponieważ jest dosyć oryginalny, ale bardzo przytulny. Wielkie czerwone sofy wzdłuż okien są naprawdę wygodne.


Nie ukrywam, że z Barocco wyszedłem bardzo zadowolony.

Barocco Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

1 komentarz:

 1. Wczorajsze wczesne popołudnie to wizyta w restauracji Barocco w Sopocie. I przyznam szczerze, że wizyta była udana - nawet badzo udana.

  Barocco słynie ze steków podawanych jako specjalność tej restauracji. I właśnie steka barocco z sosem barollo zamówiłem.

  Jako czekadełko otrzymałem kawałek ciemnego pieczywa z pastą jajeczno - tuńczykową. Chelebek pomimo tego, że był ciemny, nie był kwaśny, choć wyraźny w smaku. Pasta była znakomita w smaku.

  No i przyszedł czas na bohatera obiadu: steka. Przyrządzenie dobrego steka to wielka sztuka i Szef kuchni zadaniu temu sprostał łaskocząc moje podniebienie.
  Jakie było moje zdziwienie jak na pięknie udekorowanym talerzu znalazłem mięsisty i dobrze wysmażony stek, dwa wyraziste w smaku ziemniaki oraz sałatkę z sosem winegret.
  Co do steka: przepyszny w smaku, delikatnie okraszony kolorowym pieprzem. Świetnie wysmażony i magiczny w smaku. W dodatku z sosem winno - wiśniowym smak był wyśmienity.
  Ziemniaki były przyrządzone na sposób podobny do puree i smak ich był bardzo delikatny.
  Co do sałatki: świeże warzywa polane wiśniowym winegretem. Pomysł bardzo oryginalny, podobnie jak oryginalny był jej smak.

  Nie da się ukryć, że danie podawane jest na bardzo wysokim poziomie zarówno kulinarnym jak i estetcznym. Atmosfery dopełnia bardzo wyrazisty wystrój restauracji i delikatna muzyka, która pozwala delektować się przyrządzanymi przez Szefa Kuchni potrawami.

  Barocco w Sopocie to kolejne miejsce na mapie kulinarnych odkryć, które pozostanie w moim sercu i zapisze się w kolejce do ponownych odwiedzin.

  Choć ceny są wysokie, to uważam, że tak wysoki poziom wart jest każdych pieniędzy.

  Ocena ogólna 5 / 5. Zdecydowanie polecam!

  OdpowiedzUsuń

Chcesz podzielić się swoją opinią o lokalu?

Wypełnij formularz: http://www.smakosze.info/p/podziel-sie-opinia.html