NASI PARTNERZY

NASI PARTNERZY:


sobota, 26 kwietnia 2014

LE RELAIS DE L'ENTRECOTE PARIS, FRANCE


LE RELAIS DE L'ENTRECOTE
PARIS, FRANCE

kuchnia francuska

sprawdź menu

Paris VIII, 15 Rue Marbeuf

tel. +33 1 49 52 07 171 komentarz:

 1. Szukając restauracji na zjedzenie późnej kolacji trafiliśmy w okolice lokalu, do którego stał spory ogonek ludzi. Było to dosyć nietypowe, ponieważ pozostałe lokale w okolicy były raczej pustawe. Stanęliśmy w kolejce. Po kilkudziesięciu minutach oczekiwania dostaliśmy się do środka lokalu. Malutkie stoliki, bardzo blisko siebie - ogólnie bardzo ciasno. Po chwili podeszła kelnerka. Na moją prośbę o kartę odparła zdziwiona, że nie ma karty i dalej zapytała tylko jak ma być wysmażony steak. Drugie pytanie dotyczyło tego, czy ma być wino, bez pytania o jego rodzaj czy ilość.

  Jako starter otrzymaliśmy sałatę z orzechami i sosem musztardowym oraz od razu całą butelkę czerwonego wina. No i oczywiście pokrojoną bagietką.

  Następnie otrzymaliśmy danie główne: pokrojony w paski steak z frytkami i sosem musztardowym. Jakież było nasze zdziwienie, kiedy po zjedzeniu porcji podeszła do nas kelnerka z kolejną porcją tego samego dania.

  Trzeba przyznać, że mięso było bardzo dobre. Mięciutkie i bardzo delikatnie przyprawione. Spora ilość sosu, w którym mięso było skąpane doskonale podkreślał delikatność mięsa.

  Najedzeni poprosiliśmy o deser: creme brulee oraz vacherin glace. O ile creme brulee nie było już zaskoczeniem, ponieważ podczas pobytu w Paryżu mieliśmy okazje go próbować parokrotnie i za każdym razem był on doskonały, o tyle drugi deser był sporym zaskoczeniem.

  Na talerzu oblanym sporą ilością pysznej czekolady stała wieżyczka złożona z naprzemiennie ułożonych warstw: beza / lody / beza / lody. Całość była obłożona bitą śmietaną i oblana czekoladą.

  Warto było poczekać w kolejce :)


  OdpowiedzUsuń

Chcesz podzielić się swoją opinią o lokalu?

Wypełnij formularz: http://www.smakosze.info/p/podziel-sie-opinia.html