NASI PARTNERZY

NASI PARTNERZY:


wtorek, 1 kwietnia 2014

Weekend za pół ceny w Sopocie

W tym roku po raz pierwszy Sopot dołączył do akcji, w której wybrane lokale oferowały swoje dania za pół ceny. Rabat nie dotyczył całej karty tylko wybranych pozycji lub dań tworzonych specjalnie na tę okazję.

Z przykrością muszę stwierdzić, że sopoccy restauratorzy zmarnowali szansę, jaką daje ta wielka akcja promocyjna. Pomijając fakt, że w promocji wzięło udział tylko kilka lokali, to menu promocyjne, które zaproponowali było - wg mnie i moich Przyjaciół - totalną antyreklamą tych lokali. Oczywiście w tym momencie mocno uogólniłem sytuację, ale po zapoznaniu się z menu promocyjnym restauracji: The Mexican, Pinokio, Chata Smakosza, Rondel i Barocco po prostu zniechęciliśmy się do dalszych poszukiwań restauracji, która oferowałaby coś na przyzwoitym poziomie. 

Wg oficjalnej strony miasta w akcji brały udział: Restauracja Toccata (Hotel Haffner), Villa Baltica, restauracja Pinokio, restauracja Art Deco (Grand Hotel), restauracja Koliba, restauracja Sabat, restauracja Barocco, restauracja Rondel, hotel Rezydent, restauracja The Mexican, restauracja Delmonico Cut Steakhouse (Hotel Opera), restauracja Rotunda Café (Sheraton), restauracja Kurort Cafe i restauracja Instytut Spraw Wszelakich.

Zaczęliśmy od restauracji Pinokio. Pomimo tego, że propozycja rabatów miała być umieszczona przy wejściu, tu nie znaleźliśmy takiej informacji. Restauracja była pełna, ale udało się nam zająć wolny stolik. Przez 10 minut nikt nami się nie zainteresował pomimo tego, że obsługa była liczna. W końcu otrzymaliśmy menu promocyjne: dwa rodzaje makaronu, trzy rodzaje pizzy, żadnego dania obiadowego. Porażka jak na restaurację, która słynie z dobrego jedzenia. Następnie udaliśmy się do The Mexican, gdzie przy wejściu istotnie widniało menu promocyjne: dwie przekąski (np. nadziewane papryczki) i napis zakończony "milionem" wykrzykników, że pozostałe pozycje z menu nie są objęte rabatem. Nawet nie wchodziliśmy. Kolejny lokal, to Chata Smakosza, gdzie w menu promocyjnym była zupa, jeden rodzaj makaronu i pierożki. W Rondlu były promocyjne żeberka, ale mając w pamięci ostatnią wizytę w tym lokalu nieszczególnie chcieliśmy ich próbować. Ostatecznie trafiliśmy do Barocco, gdzie zaoferowano również mocno okrojone menu, ale przynajmniej z daniami obiadowymi. Bardzo się jednak zdziwiłem, że restauracja która na groponopodobnych portalach cały czas się promuje kuponami z 50% rabatami na steki w tej akcji handlowej zrezygnowała z pochwalenia się swoim sztandarowym i doskonałym produktem, oferując w zamian zwykłe dania obiadowe. Zamówiliśmy kurczaka z grilla w sosie pesto i karkówkę w sosie wraz z dodatkami (opiekany ziemniak i surówki). Na pierwszy rzut oka było widać, że nie tylko cena jest okrojona o 50% ale również podana porcja. Nie były to dania, które znamy z poprzednich wizyt w tym lokalu. Mięso jak zawsze doskonałe w smaku. Kurczak doskonale smakował z sosem na bazie pesto. Ziemniak był - moim zdaniem - niedopieczony. Nie był surowy, ale też nie był chrupiący. Pomijam już fakt, że kucharz "nie zauważył", że jeden z ziemniaków posiadał spory czarny defekt. Deser w postaci ciastka brownie był przepyszny, chociaż efekt psuła bita śmietana w spreju, która szybko się rozpływała na talerzu. Zupy nie oceniam, ponieważ obie zawarte w menu promocyjnym się skończyły, a właściciele Barocco nie pomyśleli o tym, żeby włączyć do promocji pozostałe zupy z tradycyjnego menu.

Ogólnie uważam akcję promocyjną w Sopocie za nieudaną. Rozumiem, że to pierwsza edycja Weekendu za pół ceny w Sopocie, ale właściciele sopockich lokali mogli podpatrzeć dobre wzorce z gdańskiej edycji tej akcji promocyjnej. Szanowni Państwo Restauratorzy: zupą, makaronem czy pizzą nie da się przywiązać klienta do swojego lokalu. Gość może wejdzie i zje za pół ceny coś z zaproponowanego menu, ale nie będzie za jakiś czas kojarzył restauracji z miejscem, gdzie podają pyszne jedzenie. Warto o tym pamiętać przystępując do przyszłorocznej edycji tej sporej już akcji promocyjnej.  Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Chcesz podzielić się swoją opinią o lokalu?

Wypełnij formularz: http://www.smakosze.info/p/podziel-sie-opinia.html