NASI PARTNERZY

NASI PARTNERZY:


sobota, 10 maja 2014

DELMONICO CUT STEAKHOUSE SOPOTDELMONICO CUT STEAKHOUSE
SOPOT
Instagram

kuchnia amerykańska

sprawdź menu

Sopot 81-829, Moniuszki 10

tel. 678 576 505

 
 Facebook Google +

3 komentarze:

 1. Dzisiejszy wieczór upłynął pod znakiem klasycznego steka. Tym razem na widelcu smakoszy znalazła się sopocka restauracja Delmonico Cut Steakhouse. Restauracja ta szczyci się tym, że jako jedna z nielicznych w Europie, a jedyna w Polsce, serwuje steki z wołowiny pochodzącej od bydła japońskiej rasy Wagyu, zwanej tez Kobe, które jest hodowane na Mazurach. Mięso bydła tej rasy charakteryzuje się idealną „marmurkowatością”, czyli mięso nie ma jednolitej struktury lecz jest poprzedzielane delikatną siateczką złożoną z niteczek tłuszczu, a idealna ilość tłuszczu osadzonego pomiędzy włóknami mięsa „to warunek perfekcyjnej struktury, soczystości i konsystencji steku”.

  Ciekawostka jest to, że gość restauracji ma możliwość przed złożeniem zamówienia zapoznać się z walorami serwowanej wołowiny, o czym chętnie i interesująco opowiadają kelnerki. Można również naocznie, na przykładzie surowego kawałka mięsa zobaczyć czym jest „marmurkowatość”. Restauracja oferuje mięso, w zależności od tego z której części bydła jest wykrojone, sezonowane na sucho bądź na mokro.

  Menu restauracji jest bardzo krótkie. Dominują w nim oczywiście różne rodzaje steków. Dodatkowo można skosztować zupy lub sałatki. Ceny są wysokie a nawet bardzo wysokie. Osobno jest podawana cena za mięso oraz osobno za dodatki. O ile jednak w przypadku mięsnego składnika dania głównego jest to uzasadnione jego wysoką jakością i unikalnością, o tyle w przypadku ziemniaka z masłem ziołowym (12 zł), frytek (12 zł), zupy (16-18 zł) czy sałatki (22-39 zł) trudno doszukać się tego uzasadnienia. Cena steka waha się w granicach ok. 30 zł / 100 g.

  Porcje są bardzo duże, warto zatem porozmawiać z obsługą o wielkości serwowanych danego dnia steków - na życzenie można otrzymać kawałek o określonej gramaturze. Mięso jest podawane na żeliwnej patelni, tak więc można sobie „dosmażyć” mięso do oczekiwanego poziomu. Mięso jest bardzo kruche i soczyste. Podawane bez żadnych przypraw. Co prawda na rozgrzanej patelni razem z mięsem znajdują się ząbki czosnku oraz gałązka tymianku, trudno jednak doszukać się ich smaku w mięsie. Zamówiony przeze mnie rumpsteak był trochę poprzerastany tłuszczem – wg mnie za mocno. Jako dodatek zamówiłem ziemniaka z masłem ziołowym oraz sałatkę gaucho. Podany ziemniak był zwykłym ziemniakiem a nie sałatkowym. Swoim wyglądem i smakiem nie zachęcał do jedzenia. Sałatka to w 60% zwykła sałata lodowa z dodatkiem niewielkiej ilości pomidora, ogórka, kukurydzy, cebuli i sosu w kolorze pomarańczowym o bardzo ciekawym smaku. Przed daniem głównym miałem okazje zjeść zupę cebulową. Nie ukrywam, że zupa była przepyszna. Bardzo delikatna w smaku, wzmocniona aromatem białego wina. Podana z grzanką oraz startym parmezanem.

  Ogólnie kolację uważam za udaną pomimo pewnych elementów, które opisałem powyżej. Na pewno jeszcze wrócę do Delmonico Cut Steakhouse na kolejnego steka.

  Na zakończenie warto wspomnieć o ciekawym wystroju samego lokalu. Znajduje się on na patio hotelu Opera, które ma przeszklony dach. Urządzony bardzo stylowo i klasycznie, a przy tym - na pierwszy rzut oka - szalenie elegancko. Cieniem jednak na pozytywnym wizerunku lokalu kładzie się fakt, że obsługa lokalu nie dba przesadnie o jego czystość. Co prawda na stołach leżały nieskazitelnie białe obrusy, a same sztućce i talerze były idealnie czyste, ale na gzymsach okalających salę, przy których stały stoły oraz na sofach była kilkudniowa warstwa kurzu.

  OdpowiedzUsuń
 2. Nazwa lokalu Del Monico Cut Stekhause
  Miejscowość Sopot
  Ogólna ocena restauracji 5/5
  Obsługa 5/5
  Menu 5/5
  Jakość potraw 5/5
  Klimat i wystrój 5/5
  Przystępność cen 5/5
  To była kolejna wizyta
  Charakter wizyty we dwoje
  Czy polecasz ten lokal Zdecydowanie tak
  Jednym zdaniem...: kulinarny luksus
  Twoja opinia Wrzesień to miesiąc kulinarnych podróży po miejscach znanych i nieznanych.

  Razu pewnego wybór padł na Delmonico Cut Stekhause, dzięki grouponowej ofercie.
  Była to już kolejna wizyta, którą zapamiętam bardzo pozytywnie.

  Na początek przepyszny krem z pomidorów z mozarellą i grzankami. Doskonale doprawiony, gęsty i pachnący świeżymi pomidorami krem z dodatkiem mozarelli, która dodaje jakości smaku.

  Danie główne to rumpsteak z frytkami. Mięso podane na patelni żeliwnej z czosnkiem, na której dosmażało się do pożądanego stopnia wysmażenia. Poezja smaku ... Smak, który utrzymuje się jeszcze długo po spożycu mięsa. Soczyste, pachnące mięso, które nie budziło najmniejszych nawet zastrzeżeń.

  Jedynym minusem był deser: zabajone. Nieudany deser, bo zaprawiony zbyt mocno alkoholem. Uwaga na prowadzących pojazdy :)

  Zdecydowanie polecam fanom dobrego smaku i grubego portfela :P

  OdpowiedzUsuń
 3. Ogólna ocena restauracji: 5/5
  Obsługa: 5/5
  Menu: 5/5
  Jakość potraw: 5/5
  Klimat i wystrój: 5/5
  Przystępność cen: 5/5
  To była: kolejna wizyta
  Charakter wizyty: we dwoje
  Czy polecasz ten lokal Zdecydowanie tak
  Jednym zdaniem...: kwintesencja smaku

  Wczorajsza wizyta w DelmomicoCut Stekhouse była naprawdę udana.

  Tym razem zamówiłem krem z pomidorów z grzankami i mozarellą oraz burgera.

  Krem z pomidorów przepyszny w smaku, pełen najprawdziwszych pomidorów oraz doskonale doprawiony. Smak przypomniał mi letnie pomidorówki robione za moich szczenięcych lat przez Babcię.

  Burger to doskonale, przyprawione i soczyste mięso w towarzystwie sałaty, pomidora oraz cebuli.

  Wszystko daje fajne połączenie, którym naprawdę można się zachwycać.

  Frytki to smak, którego nie da się zapomnieć. Doskonale wypieczone z wyraźnym smakiem dobrego ziemniaka i zwierzęcego tłuszczu. Ogólnie: poezja smaku

  Bardzo dziękuję Pani Sylwii oraz Pani Menadżer za wspaniałą opowieść o zwierzakach z hodowli i o prawdziwym mięsie wagyu.

  OdpowiedzUsuń

Chcesz podzielić się swoją opinią o lokalu?

Wypełnij formularz: http://www.smakosze.info/p/podziel-sie-opinia.html