NASI PARTNERZY

NASI PARTNERZY:


niedziela, 11 maja 2014

Delmonico Cut Steakhouse Sopot

Dzisiejszy wieczór upłynął pod znakiem klasycznego steka. Tym razem na widelcu smakoszy znalazła się sopocka restauracja Delmonico Cut Steakhouse. Restauracja ta szczyci się tym, że jako jedna z nielicznych w Europie, a jedyna w Polsce, serwuje steki z wołowiny pochodzącej od bydła japońskiej rasy Wagyu, zwanej tez Kobe, które jest hodowane na Mazurach. Mięso bydła tej rasy charakteryzuje się idealną „marmurkowatością”, czyli mięso nie ma jednolitej struktury lecz jest poprzedzielane delikatną siateczką złożoną z niteczek tłuszczu, a idealna ilość tłuszczu osadzonego pomiędzy włóknami mięsa „to warunek perfekcyjnej struktury, soczystości i konsystencji steku”.

Ciekawostka jest to, że gość restauracji ma możliwość przed złożeniem zamówienia zapoznać się z walorami serwowanej wołowiny, o czym chętnie i interesująco opowiadają kelnerki. Można również naocznie, na przykładzie surowego kawałka mięsa zobaczyć czym jest „marmurkowatość”. Restauracja oferuje mięso, w zależności od tego z której części bydła jest wykrojone, sezonowane na sucho bądź na mokro.

Instagram

Menu restauracji jest bardzo krótkie. Dominują w nim oczywiście różne rodzaje steków. Dodatkowo można skosztować zupy lub sałatki. Ceny są wysokie a nawet bardzo wysokie. Osobno jest podawana cena za mięso oraz osobno za dodatki. O ile jednak w przypadku mięsnego składnika dania głównego jest to uzasadnione jego wysoką jakością i unikalnością, o tyle w przypadku ziemniaka z masłem ziołowym (12 zł), frytek (12 zł), zupy (16-18 zł) czy sałatki (22-39 zł) trudno doszukać się tego uzasadnienia. Cena steka waha się w granicach ok. 30 zł / 100 g.

Instagram

Porcje są bardzo duże, warto zatem porozmawiać z obsługą o wielkości serwowanych danego dnia steków - na życzenie można otrzymać kawałek o określonej gramaturze. Mięso jest podawane na żeliwnej patelni, tak więc można sobie „dosmażyć” mięso do oczekiwanego poziomu. Mięso jest bardzo kruche i soczyste. Podawane bez żadnych przypraw. Co prawda na rozgrzanej patelni razem z mięsem znajdują się ząbki czosnku oraz gałązka tymianku, trudno jednak doszukać się ich smaku w mięsie. Zamówiony przeze mnie rumpsteak był trochę poprzerastany tłuszczem – wg mnie za mocno. Jako dodatek zamówiłem ziemniaka z masłem ziołowym oraz sałatkę gaucho. Podany ziemniak był zwykłym ziemniakiem a nie sałatkowym. Swoim wyglądem i smakiem nie zachęcał do jedzenia. Sałatka to w 60% zwykła sałata lodowa z dodatkiem niewielkiej ilości pomidora, ogórka, kukurydzy, cebuli i sosu w kolorze pomarańczowym o bardzo ciekawym smaku. Przed daniem głównym miałem okazje zjeść zupę cebulową. Nie ukrywam, że zupa była przepyszna. Bardzo delikatna w smaku, wzmocniona aromatem białego wina. Podana z grzanką oraz startym parmezanem.

Instagram


Ogólnie kolację uważam za udaną pomimo pewnych elementów, które opisałem powyżej. Na pewno jeszcze wrócę do  Delmonico Cut Steakhouse na kolejnego steka.

Na zakończenie warto wspomnieć o ciekawym wystroju samego lokalu. Znajduje się on na patio hotelu Opera, które ma przeszklony dach. Urządzony bardzo stylowo i klasycznie, a przy tym - na pierwszy rzut oka - szalenie elegancko. Cieniem jednak na pozytywnym wizerunku lokalu kładzie się fakt, że obsługa lokalu nie dba przesadnie o jego czystość. Co prawda na stołach leżały nieskazitelnie białe obrusy, a same sztućce i talerze były idealnie czyste, ale na gzymsach okalających salę, przy których stały stoły oraz na sofach była kilkudniowa warstwa kurzu. 


Kolejna wizyta to testowanie hamburgerów. Podany w sposób klasyczny z grubymi frytkami stekowymi smażonymi na tłuszczu wołowym.Instagram

Klasyczna mięciutka bułka podana z wielkim, soczystym krążkiem wołowiny delikatnie przyprawionym solą i pieprzem, delikatnym klasycznym sosem, sałatą i krążkami czerwonej cebuli. Doskonały w smaku i bardzo sycący. Zdecydowanie polecam
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią o lokalu?

Wypełnij formularz: http://www.smakosze.info/p/podziel-sie-opinia.html