NASI PARTNERZY

NASI PARTNERZY:


niedziela, 1 czerwca 2014

FABRYKA PIZZY GDAŃSK

Korzystając z kolejnej oferty zakupów grupowych trafiłem do sieciowej pizzerii "Fabryka Pizzy", która w Gdańsku ma swój lokal w U7 na gdańskiej Starówce. Lokal bardzo niepozorny, stanowiący raczej dodatek do kręgielni / bilardów U7. Kilkanaście prostych stolików drewnianych, ustawionych w równym rządku na końcu sali bilardowej. Miejsce raczej nie zachęcające do tego, żeby wejść do niego w celu zjedzenia czegokolwiek.

Pizzeria reklamuje się jako włoska, a zatem w menu dania również typowe dla tej kuchni: gnocchi w kilku odmianach, risotto w kilku wariantach, sałatki, makarony i oczywiście pizza. 


Zamówiłem pizzę z kurczakiem, kukurydzą, ananasem i curry z dodatkowymi pieczarkami. Do pizzy otrzymaliśmy dwa sosy: czosnkowy i pomidorowy oraz oliwę czosnkową. Ciasto pizzy idealnie wyrobione oraz wypieczone. Umiarkowanie cienkie i doskonale chrupiące. Pomimo stygnięcia utrzymywało swoją chrupkość i doskonały smak. Doskonale smakowało z podaną oliwą. Dodatki w sporej ilości. Kurczak świeży i bardzo soczysty. Cała pizza smakowała doskonale. Zastrzeżenia miałem do pieczarek: były zbyt mocno wysuszone na pizzy. Sos czosnkowy podany do pizzy to śmietana z czosnkiem. Całość w smaku raczej jałowa. Sos pomidorowy był doskonały w smaku. Słodko-ostry o wyczuwalnym smaku pomidorów. 

Ceny pizzy są przystępne. Natomiast żądanie za coca-colę o pojemności 1l w butelce 20zł to lekka przesada.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią o lokalu?

Wypełnij formularz: http://www.smakosze.info/p/podziel-sie-opinia.html