NASI PARTNERZY

NASI PARTNERZY:


sobota, 5 lipca 2014

JAKUBOWA IZBA RYKI

Na stronie lokalu możemy przeczytać: Karczma Jakubowa Izba położona jest na skraju województwa lubelskiego, przy trasie Warszawa-Lublin. Stanowi tym samym swoistą bramę do Lubelszczyzny od strony stolicy. Jakubowa Izba wykonana jest z litych bali drewnianych i utrzymuje styl tradycyjnych góralskich karczm spotykanych na terenie Podhala. Wystrojem sięga do tradycji ludowych. Licznie zgromadzone eksponaty kultury wiejskiej przypominają dawne czasy, w których nieco więcej było spokoju i pogody ducha. Płonący w kominkach ogień, góralska muzyka i miła obsługa od razu wprowadzają w dobry nastrój.

Karczma Jakubowa Izba jest wyjątkowym miejscem na kulinarnej mapie Lubelszczyzny, w którym nawiązujemy do najlepszych tradycji polskiej kuchni. W menu obok wyśmienitych dań kuchni polskiej oferujemy pyszną pizzę wypiekaną w piecu i wyborne sałatki. Obfitość serwowanych dań i przystępność cen zadziwi nawet największych łasuchów.

Wracając z wyjazdu służbowego miałem okazję zahaczyć o ten lokal i sprawdzić, jak jest faktycznie. Lokal na pierwszy rzut oka robi wrażenie: okazały drewniany budynek, który był wypełniony gwarem rozmów sporej ilości ludzi znajdujących się w środku. Moje ucho jednak z tego gwaru nie wychwyciło muzyki. Nie tylko góralskiej, ale żadnej.Zamówiłem obiad złożony z zupy borowikowej z łazankami oraz polędwiczki wieprzowej w sosie kurkowym. Zupa podawana jest w sporych ilościach (400/700ml), jednak wielkość talerza to jedyny jej atut. Pomimo tego, że w zupie znajdowało się kilka grzybów, to jej smak był jałowy. Nie miała smaku i aromatu borowików. Drugie danie to sporej wielkości polędwiczka wieprzowa przykryta sporą ilością gęstego sosu śmietanowego z kilkoma kurkami. Danie podano z frytkami i buraczkami na ciepło. Mięso było jałowe w smaku. Bardzo zbite i o dziwnej konsystencji  Sos bardzo śmietanowy z niewyczuwalnym smakiem kurek. Buraczki były prawdziwie domowe, przepyszne. Ogólnie zaserwowane dania niewiele miały wspólnego z tradycyjną kuchnią polską.

Obsługa bez szału. Pani nie była szczególnie zainteresowana naszą grupą (7 osób). Bardzo długi czas oczekiwania na cokolwiek. Raczej nie polecam.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią o lokalu?

Wypełnij formularz: http://www.smakosze.info/p/podziel-sie-opinia.html