NASI PARTNERZY

NASI PARTNERZY:


czwartek, 31 lipca 2014

La Famighlia... kolejna prawdziwa włoska pizzeria w Gdańsku

Pizzeria La Famiglia to niedawno otwarty lokal na gdańskiej Starówce. Reklamują się jako lokal serwujący prawdziwą włoską pizzę. Postanowiłem sprawdzić.

Ciasto cienkie, doskonale wypieczone i chrupiące. Posmarowane sosem na bazie naturalnych pomidorów, które są w nim wyczuwalne. Ciasto nie jest rozmoczone od nałożonego sosu. Na sosie został umieszczony ser, który następnie roztopiono. Na tak przygotowanym placku znalazła się dopiero szynka parmeńska i rukola, a także nieroztopione kawałki parmezana.  

Pizza nie jest duża, ale jest przepyszna. Ciasto jest doskonałe, szynka parmeńska prawdziwa. Do pizzy podawana jest oliwa. Jedyne do czego można się przyczepić, to zbyt mało sosu pomidorowego na placku (nie był równomiernie rozłożony), ale jest to drobiazg który można stosunkowo łatwo zniwelować. Niewątpliwym atutem tego lokalu są ceny. Pizza Di Parma nie odbiega jakością i smakiem od swojego odpowiednika w La Cucina czy Sempre, a jest sporo tańsza niż u konkurencji. Minusem lokalu jest to, że jest bardzo mały, a brak klimy powoduje że jest w nim gorąco (piec do pizzy jest niedaleko stolików). La Famiglia nie ma też takiego klimatu jak La Cucina. Pomimo tego myślę, że La Cucinie i Sempre wyrósł w sąsiedztwie godny konkurent, jesli chodzi o jakość serwowanej pizzy.

Polecam zdecydowanie!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią o lokalu?

Wypełnij formularz: http://www.smakosze.info/p/podziel-sie-opinia.html