NASI PARTNERZY

NASI PARTNERZY:


niedziela, 13 lipca 2014

Turecka przygoda w Gdańsku

Kebab Star to sieciówka, która otworzyła swój lokal również w Gdańsku. Specjalizuje się w daniach kuchni tureckiej.

Lokal w Gdańsku jest bardzo przytulny. Duże i przestronne pomieszczenie z kilkunastoma stolikami, wygodnymi skórzanymi sofami i fotelami oraz wystrojem z elementami tureckimi. W centralnym miejscu "centrum dowodzenia", czyli półotwarta kuchnia, gdzie można zobaczyć swoje danie przed jego przygotowaniem.

Ceny umiarkowane. Danie główne w cenie do 30 zł, na które składa się porcja mięsa (baranina, cielęcina, jagnięcina, kurczak), wybrany dodatek (kasza, ryż, makaron, frytki, ziemniaki) oraz zestaw surówek. Napoje butelkowane są stosunkowo niedrogie (0,5 l coli za 5 zł). Na deser można zjeść jedno z ciastek charakterystycznych dla kuchni tureckiej oraz napić się kawy lub herbaty po turecku.

Zamówiłem Urfa kebab, czyli łagodny befsztyk z mielonego mięsa z baraniny i cielęciny, frytki i surówki. Na talerzu otrzymałem sporej wielkości kawałek mięsa, bardzo delikatnie przyprawionego. Do tego duża porcja frytek oraz surówki, na które składały się: sałata, mix z ogórka i pomidora oraz czerwona cebula. Danie oceniam jako bardzo dobre, chociaż w mięsie brakowało mi pazura. Jak dla mnie było zbyt mało przyprawione. Nie chodzi mi bynajmniej o ostrość dania, a bardziej o jego ziołową aromatyczność. Frytki były bardzo smaczne. Surówka prosta, ale doskonale współgrająca z całym daniem. Do dania podano wyśmienity sos.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią o lokalu?

Wypełnij formularz: http://www.smakosze.info/p/podziel-sie-opinia.html