NASI PARTNERZY

NASI PARTNERZY:


niedziela, 21 września 2014

Świeża i smaczna ryba z kutra

GDY-50 Bar Pomorza znajdujący się przy gdyńskim nabrzeżu jest lokalem dosyć nietypowym. Wygląd zewnętrzny zdecydowanie nie zachęca do odwiedzenia tego lokalu. Stara zadaszona łajba kołysząca się na wodzie, kilka stolików na stałym lądzie. 

Warto się jednak przełamać i wejść do środka. Smak serwowanych ryby zdecydowanie zwróci z nawiązką warunki, w jakich tę rybę będziemy jeść. Jak zapewnia personel łajby, flądra i dorsz są zawsze świeże.Zamówiłem zupę rybną oraz fileta z dorsza z frytkami i surówką. 
Zupa podana w plastikowej miseczce była przepyszna. W bulionie warzywnym znajdowało się mnóstwo kawałków ryby oraz warzywa. Zupa była pikantna, ale zdecydowanie smaczna. Miała wyraźny smak rybny.
Danie główne to sporej wielkości filet z dorsza. Podany w delikatnej i chrupiącej panierce. Usmażony na wyraźnie świeżym oleju. Co ważne ryba usmażona i podana w taki sposób, że nie miała w sobie tłuszczu ze smażenia. Mięso ryby delikatne w smaku, zdecydowanie świeże. Usmażone bez żadnych przypraw. Do ryby podano ziołowe masło, które podkreślało jej smak. Frytki również usmażone na świeżym oleju, były pyszne i chrupiące. Jedynym minusem dania była surówka colesław z białej kapusty, która ze względu na to, że była kupna smakowała dosyć syntetycznie i nie pasowała do ryby.
Ogólnie jednak polecam. Za niezbyt duże pieniądze można zjeść pyszne danie rybne.
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią o lokalu?

Wypełnij formularz: http://www.smakosze.info/p/podziel-sie-opinia.html