NASI PARTNERZY

NASI PARTNERZY:


czwartek, 2 października 2014

Le Bonjour Gdynia... Boulangerie et Pattiserie

Jakiś czas temu opisywałem swój kilkudniowy wypad do Paryża. Jednym z wielu smaków, który pozostał w mojej pamięci po tym pobycie, był smak paryskiej bagietki. To tylko bułka, ktoś mógłby powiedzieć. Nie do końca... Smaku i wyglądu francuskiej bagietki nie da się porównać do żadnego pieczywa, które jest sprzedawane w Polsce. A na pewno nie do bagietki. Bagietka francuska zakupiona rano w piekarni smakowała równie doskonale wieczorem. Skórka nadal pozostawała delikatnie chrupiąca, a wnętrze pysznie miękkie, a nie gumowe.

Kiedy zatem na Świętojańskiej w Gdyni zobaczyłem znajomy napis Boulangerie a zaprzyjaźniony restaurator powiedział, że lokal prowadzi rodowity Francuz, moje serce podskoczyło z radości i poczułem ponownie w ustach niezapomniany smak tego pieczywa. 

Ceny nie są niskie: bagietka kosztuje 4-5 zł. Po spróbowaniu dwóch rodzajów bagietek z zawodem stwierdziłem, że z francuskimi bagietkami te zakupione mają jedynie wspólną cenę (0,99-1,30 euro). Skórka bagietki była gruba i twarda (francuska cienka i delikatna, a przy tym doskonale chrupiąca), a wnętrze zbite, lekko gumowate i ciągnące się (oryginał: puszysty, ale nie sprawiający wrażenia "dmuchanego" jak w większości polskiego pieczywa).

Zostaje zatem po raz kolejny udać się do Francji, żeby cieszyć się smakiem oryginalnego pieczywa...

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Chcesz podzielić się swoją opinią o lokalu?

Wypełnij formularz: http://www.smakosze.info/p/podziel-sie-opinia.html