NASI PARTNERZY

NASI PARTNERZY:


poniedziałek, 27 października 2014

BAJGIEL KAZIMIERZ DOLNY


Restauracja Bajgiel
Kazimierz Dolny


kuchnia żydowska, polska

sprawdź menu

Kazimierz Dolny, 
Lubelska 4a
tel. 531 883 314
1 komentarz:

 1. Parę dni temu miałem przyjemność być w Kazimierzu. Ludzi było mało, ze względu na brak sezonu, w związku z czym też nie wszystkie lokale gastronomiczne były otwarte. Wraz z narzeczoną ucieszyliśmy się napotykając restaurację żydowską Bajgiel.
  Żadne z nas nigdy nie próbowało potraw kuchni żydowskiej, a byliśmy jej bardzo ciekawi. Zwabił nas również piękny, starodawny wystrój wnętrz. Mielismy lekkie opory, ze względu na świadomość iż kuchnia żydowska opiera się głównie na drobiu i podrobach, w których w szczególności ja zdecydowanie nie gustuję. Postanowiliśmy jednak zaryzykować, ze wzgledu na piekny wystrój, no i z ciekawości.
  Powitała nas bardzo miła i profesjonalna Pani Kelnerka.Lokal był pusty, przez co martwiliśmy się o świeżość i dostępność zamawianych potraw. Udało mi się zamówić tylko jedną, ostatnią porcję czulentu z wołowiną.Postanowiłem podzielić się z Narzeczoną, któa zamówiła Kugel.
  Do tego poprosliśmy o wino z Izraela. Nie było go w karcie. w ogóle w karcie brakowało win, mimo iż były dostepne w restauracji. Jednak Pani Kelnerka spieszyła ze wszystkimi niezbednymi informacjami.
  Nie czekaliśmy długo.Wino podano natychmiast.Świetne, po 9 złotych za niewielki kieliszek- dla mnie nieco za drogo, ale ok.
  Na potrawy równiez nie czekaliśmy zbyt długo (nie wiem jak jest w sezonie).
  Czulent, którego od dawna byłem ciekaw okazał się przedziwnym gulaszem, orientalnie doprawionym na bazie fasoli jaś i kaszy jaglanej.Pyszny i sycący, a nie pozostawił "ciężkiego żołądka".28 złotych za niewielki kociołek to sporo, ale w końcu to Kazimierz no i warto spróbować. Kugel to
  plastry baby ziemniaczanej podanej ze śmietaną i ogórkiem kiszonym.bardzo smaczne, porcja niezaduża no i zdecydowanie za drogie.około 20 złotych za nieco ziemniaków... moim zdaniem kiepsko.
  Czując pewien niedosyt i chcąc jeszcze posiedzieć domówiliśmy to samo wino i jeszcze po tytułowym bajglu z łososiem.
  Tu trzeba było nieco poczekać, gdyż bajgle przyrządzane były na świeżo.
  Rewelacja. Po 12 złotych i tu bym się ceny nie czepiał. Precle znacznie szersze od tych znanych z Krakowa, przeciete na pół, wewnątrz plastry wędzonego łososia i jaka na twardo. do tego podano niewielkie porcje sałatki zbliżonej do greckiej, z sosem przypominającym vinegrete lub octem owocowym.pycha.
  Wszystko co wymieniłem kosztowało stówę bez napiwku. W chwilach oczekiwania nieco "zwiedzaliśmy" piekne wnętrze. na ścianach ciekawe rzeczy: obrazy, zdjęcia i stare banknoty. Bibeloty i starodawne meble. Pięknie.Polecam.Spedzilismy tam 10 rocznicę naszego związku i bardzo nam się podobało. Bardzo fajna obsługa.

  OdpowiedzUsuń

Chcesz podzielić się swoją opinią o lokalu?

Wypełnij formularz: http://www.smakosze.info/p/podziel-sie-opinia.html