NASI PARTNERZY

NASI PARTNERZY:


czwartek, 1 stycznia 2015

Szczęśliwego Nowego Roku!

Początek nowego roku to dobry moment na kulinarne podsumowanie roku 2014. Na portalu smakosze.info zrecenzowaliśmy dla Was ponad 50 lokali pisząc ponad 60 recenzji z tych wizyt (niektóre lokale były odwiedzane częściej niż raz).

Jaki był ten rok? Na pewno różnorodny kulinarnie: zarówno pod względem jakości serwowanych potraw, poziomu obsługi czy przytulności lokalu jak również pod względem obszaru działania Smakoszy. Pisaliśmy dla Was w minionym roku nie tylko z różnych miast Polski ale również z Francji, Niemiec i Czech.

Zdecydowanie największym kulinarnym wydarzeniem roku było smakowanie kuchni w paryskim 114 Faubourg Restaurant znajdującym się w hotelu Le Bristol - nie tylko ze względu na legendarne miejsce z tradycjami, ale również ze względu na przepyszną autorską kuchnię Szefa Kuchni docenioną gwiazdką Michellin oraz możliwość osobistego porozmawiania z Szefem Kuchni. Faworytami ubiegłego roku były również: krakowskie Miód Malina, Ryński Młyn, łódzkie Kolory Wina, sopockie Delmonico Cut Steakhouse, gdańska Tawerna Dominikańska, gdańskie La Cucina i La Famighlia, gdyńska Da Mario, toruńskie Chleb i Wino oraz Bajgiel z Kazimierza Dolnego.


Rozczarowaniem ubiegłego roku były: gdańska pizzeria La Bocca, gdańska La Fontaine. Szczególne wyróżnienie za kulinarną wpadkę roku otrzymuje sopockie Petit Paris: snobująca się na wytworną restauracja, która reklamowaną chłodną rybę częściowo skonsumowaną przez klienta podgrzewa i podaje do dalszej konsumpcji.

Na osobną uwagę zasługuje gdyńskie eM-Be. Nie ukrywam, że lokal bardzo mocno mnie zachwycił podczas pierwszych wizyt w tej restauracji. Było to zdecydowane kulinarne odkrycie roku. Kolejne wizyty w lokalu zachwycały jednak mniej. 

Przed nami kolejny rok i kolejne wyzwania kulinarne.
Będziemy je oczywiście dla Was również opisywać.Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Chcesz podzielić się swoją opinią o lokalu?

Wypełnij formularz: http://www.smakosze.info/p/podziel-sie-opinia.html