NASI PARTNERZY

NASI PARTNERZY:


niedziela, 1 lutego 2015

CAPRI RISTORANTE & PIZZERIA WARSZAWA


CAPRI RISTORANTE & PIZZERIA
WARSZAWA


kuchnia włoska

sprawdź menu

Warszawa, Ostrobramska 75c

tel. 22 611 37 37    


1 komentarz:

 1. Ristorante & Pizzeria Capri, zlokalizowane w C.H. Promenada, polecono mi jako jeden z lepszych lokali w okolicy. Właściciele lokalu reklamują go następująco: "Restauracja Capri to wyjątkowe miejsce w Promenadzie. W menu pełnym smaków, kolorów i zapachów można znaleźć najsmaczniejsze potrawy kuchni śródziemnomorskiej inspirowane włoską tradycją w oparciu o najnowsze trendy sztuki kulinarnej." Postanowiłem to sprawdzić.
  Do lokalu stosunkowo trudno jest trafić, ponieważ znajduje się na ostatnim piętrze centrum handlowego. Po wejściu naszym oczom ukazuje się bardzo przytulnie i ciepło urządzony lokal. Dużo jasnych kolorów, sporo bibelotów utrzymanych w wiejskim stylu. Karta stosunkowo krótka. Ceny zdecydowanie wysokie, jak na lokal usytuowany w centrum handlowym.

  Zamówiłem przystawkę pod postacią focacci z tymiankiem oraz solą morską, krem borowikowy, a także dwa dania główne: polędwiczki wieprzowe zawijane z szynką parmeńską podane z gnocchi oraz plastry polędwicy podane również z gnocchi.

  Fociaccia była umiarkowanie smaczna, nie pomogła mu nawet oliwa. Placek był lekko gumowy. Posypanie placka suchym tymiankiem raczej mu zaszkodziło, niż pomogło. Krem borowikowy był tak naprawdę zupą pieczarkową z niewielkim dodatkiem borowików. Bardzo wodnista i zwyczajnie niesmaczna.

  Dania główne w pierwszym odruchu zachwyciły swoim widokiem. Jednak ich wielkość w porównaniu do ceny pozostawia wiele do życzenia. Trzy niewielkie polędwiczki wieprzowe byłyby dobre gdyby nie fakt, że szynka parmeńska którą owinięto mięso podczas smażenia została wysuszona na wiór. Do tego podano 5 kuleczek gnocchi (całkiem smacznych) z niewielką ilością zgrilowanych i przypalonych warzyw. W charakterze sosu podano gotowy bulion jednej z firm w postaci nieprzetworzonej, tj. wyciągnięto go po prostu z opakowania. Drugie z dan podano z gotowym sosem pieczeniowym i mrożoną marchewką ugotowaną na parze.

  Zdecydowanie nie polecam!

  OdpowiedzUsuń

Chcesz podzielić się swoją opinią o lokalu?

Wypełnij formularz: http://www.smakosze.info/p/podziel-sie-opinia.html