NASI PARTNERZY

NASI PARTNERZY:


piątek, 6 lutego 2015

GOŚCINIEC MYŚLIWSKI GDAŃSK

Gdański Gościniec Myśliwski to restauracja, która istnieje od wielu lat. Bardziej jednak była znana z organizowania imprez okolicznościowych (do czego się zresztą idealnie nadaje ze względu na swoją wielkość oraz rozległe tereny wokół lokalu) niż z doskonałej kuchni. To również kolejna restauracja zrewolucjonizowana przez Magdę Gessler. 

Lokal jest utrzymany w klimacie myśliwskim. Dużo drewna, stylowe lampy połączone z nowoczesnymi lampionami, dywany na podłodze wyłożonej kaflami. Na ścianie namalowany fragment lasu. 

Menu składa się z dań z dziczyzny (m,in. pasztet z dziczyzny, dania z dzika, jelenia i daniela), ryb, kaczki a także potraw inspirowanych kuchnią ukraińską.

Dzisiejsza kolacja to testowanie dań zaserwowanych przez gdański lokal w ramach tzw. menu degustacyjnego: zraza drobiowego  po prowansalsku, golonki, karkówki z jabłkiem, pierogów ruskich oraz cepelinów z dziczyzną zaserwowanych z dodatkami (ziemniaki opiekane, kluski śląskie, kapusta zasmażana). Dodatkowo w ramach przystawki: tatar z polędwicy z jelenia, a na zakończenie pyszna nalewka z aronii.
Tatar z jelenia, to danie doskonałe w smaku. Grubo zmielone mięso podane z cebulką, ogórkiem i grzybami, jajkiem przepiórczym oraz... dymem wędzonym podanym w kieliszku. Mięso bardzo wyraziste w smaku. Przesiąknięte dymem smakowało wyśmienicie.Cepeliny (Litwa) czyli polskie kartacze to rodzaj wielkiej kluski ziemniaczanej lub mączno-ziemniaczanej z farszem. To danie, szczególnie popularne w północno-wschodniej Polsce, znajduje się na liście produktów regionalnych. Te podane w Gościńcu były nadziewane mięsem mielonym z dziczyzny. Mięso doskonale przyprawione, bardzo delikatne oraz wyjątkowo smaczne. 

Pierogi ruskie z nadzieniem ziemniaczano-twarogowym to kolejna pozycja menu degustacyjnego, które warto polecić. Ciasto trochę  grube, ale miękkie, a sam pieróg wypełniony pysznym farszem. Nadzienie było lekko pikantne i bardzo wyraziste w smaku. Nie jestem zwolennikiem "ruskich" jednak te pierogi smakowały mi wyjątkowo. 

Dania mięsne zaproponowane w ramach menu degustacyjnego miały wiele atutów: rewelacyjny smak podkreślony perfekcyjnie dobranymi przyprawami, doskonałą miękkość (wprost rozpływały się w ustach) i idealną kruchość. Mięsa podano z sosem grzybowym. Był on jednak bardziej pieczarkowy, niż grzybowy.

W charakterze dodatków podano kluski śląskie, ziemniaki opiekane i kapustę zasmażaną. Nie mam zastrzeżeń ani do klusek (zrobione al dente) ani do ziemniaków opiekanych (złociste i chrupiące, smaczne). Kapusta zasmażana jednak- w moim odczuciu - była zdecydowanie za bardzo kwaśna. Poza tym była niedoprawiona, przez co miała jałowy smak.

Ogólnie jednak polecam bardzo.

Gościniec Myśliwski Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią o lokalu?

Wypełnij formularz: http://www.smakosze.info/p/podziel-sie-opinia.html