NASI PARTNERZY

NASI PARTNERZY:


czwartek, 12 lutego 2015

O.Mandu... pyszne pierogi


Szukając inspiracji do spędzenia wieczoru, podczas przeglądania ofert lokali z Gdańska trafiłem na lokal z ciekawie brzmiącą nazwą: O.Mandu. Pierogarnia. Moje ulubione danie. Pierogi - tak proste w formie, a jednak tak trudne.  

Po wejściu do lokalu zaskoczenie. Środek tygodnia, wczesny wieczór, a lokal pełen ludzi. Sytuacja raczej niespotykana w lokalach, które nie znajdują się w ścisłym centrum Gdańska. Sam lokal urządzony w sposób prosty, a zarazem bardzo przytulny. W centralnym punkcie lokalu wydzielone miejsce, gdzie są ręcznie lepione pierogi.

Po wejściu powitała nas przesympatyczna pani Karolina, która z uśmiechem na twarzy przyjęła zamówienie oraz później nas obsługiwała. Naturalny uśmiech oraz bezpretensjonalne podejście do klienta to niewątpliwe atuty pani Karoliny.


Karta jest mocno rozbudowana. W menu, oprócz klasycznych pierogów z wody w wielu wariantach (mięsne, wegetariańskie, na słodko), znajdziemy również pierogi z innych regionów świata (koreańskie, gruzińskie, rosyjskie, galicyjskie), pierogi z pieca (ciasto drożdżowe) oraz zupy. Ceny są umiarkowane.


Zamówione dania to: czysty barszcz czerwony, gruzińskie chinkali oraz tradycyjne pierogi z wody z mięsem z dzika wraz z surówką z kiszonej kapusty. Potrawy są wyraziste w smaku i mocno przyprawione. Barszcz czerwony o mocno wyczuwalnym smaku buraków czerwonych miał intensywny smak oraz był pikantny. Smaczny, jednak w moim odczuciu czegoś w nim zabrakło. 

Chinkali, czyli gotowane pierogi gruzińskie to doskonałe połączenie średnio grubego ciasta ugotowanego aldente z pysznym nadzieniem na bazie mielonego mięsa wołowo-wieprzowego z dodatkiem pietruszki i kolendry, zanurzonym w niewielkiej ilości intensywnego w smaku bulionu zamkniętego w pierogu. Mięso doskonale przyprawione, ugotowane na miękko.  Całość perfekcyjna w smaku.

Pierogi z wody to dziesięć średniej wielkości pierogów. W cienkim i bardzo mięciutkim cieście zamknięto pyszny farsz z mięsa dzika. Mięso bardzo miękkie, soczyste i doskonale doprawione. Całość bardzo delikatna w smaku.

Ogólnie wizytę uważam za bardzo udaną. Cieszę się bardzo, że w końcu i w Gdańsku powstają kolejne pierogarnie z prawdziwego zdarzenia, które serwują jedno z ulubionych przeze mnie dań.

Polecam zdecydowanie.Mandu Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią o lokalu?

Wypełnij formularz: http://www.smakosze.info/p/podziel-sie-opinia.html