NASI PARTNERZY

NASI PARTNERZY:


poniedziałek, 9 lutego 2015

PIEROGARNIA MANDU GDAŃSK


MANDU
GDAŃSK
Instagram

kuchnia polska

sprawdź menu

Gdańsk, Kaprów 19D

tel. 58 340 55 44    


1 komentarz:

 1. Szukając inspiracji do spędzenia wieczoru, podczas przeglądania ofert lokali w Gdańsku trafiłem na lokal z ciekawie brzmiącą nazwą: O.Mandu. Pierogarnia. Moje ulubione danie. Pierogi - tak proste w formie, a jednak tak trudne.

  Po wejściu do lokalu zaskoczenie. Środek tygodnia, wczesny wieczór, a lokal pełen ludzi. Sytuacja raczej niespotykana w lokalach, które nie znajdują się w ścisłym centrum Gdańska. Sam lokal urządzony w sposób prosty, a zarazem bardzo przytulny. W centralnym punkcie lokalu wydzielone miejsce, gdzie są ręcznie lepione pierogi.

  Po wejściu powitała nas przesympatyczna pani Karolina, która z uśmiechem na twarzy przyjęła zamówienie oraz później nas obsługiwała. Naturalny uśmiech oraz bezpretensjonalne podejście do klienta to niewątpliwe atuty pani Karoliny.

  Karta jest mocno rozbudowana. W menu, oprócz klasycznych pierogów z wody w wielu wariantach (mięsne, wegetariańskie, na słodko), znajdziemy również pierogi z innych regionów świata (koreańskie, gruzińskie, rosyjskie, galicyjskie), pierogi z pieca (ciasto drożdżowe) oraz zupy. Ceny są umiarkowane.


  Zamówione dania to: czysty barszcz czerwony, gruzińskie chinkali oraz tradycyjne pierogi z wody z mięsem z dzika wraz z surówką z kiszonej kapusty.


  Potrawy są wyraziste w smaku i mocno przyprawione. Barszcz czerwony o mocno wyczuwalnym smaku buraków czerwonych miał intensywny smak oraz był pikantny. Smaczny, jednak w moim odczuciu czegoś w nim zabrakło.

  Chinkali, czyli gotowane pierogi gruzińskie to doskonałe połączenie średnio grubego ciasta ugotowanego aldente z pysznym nadzieniem na bazie mielonego mięsa wołowo-wieprzowego z dodatkiem pietruszki i kolendry, zanurzonym w niewielkiej ilości intensywnego w smaku bulionu zamkniętego w pierogu. Mięso doskonale przyprawione, ugotowane na miękko. Całość perfekcyjna w smaku.

  Ogólnie wizytę uważam za bardzo udaną. Cieszę się bardzo, że w końcu i w Gdańsku powstają kolejne pierogarnie z prawdziwego zdarzenia, które serwują jedno z ulubionych przeze mnie dań.

  Polecam zdecydowanie.

  OdpowiedzUsuń

Chcesz podzielić się swoją opinią o lokalu?

Wypełnij formularz: http://www.smakosze.info/p/podziel-sie-opinia.html