NASI PARTNERZY

NASI PARTNERZY:


czwartek, 26 lutego 2015

"Śledzik" po peruwiańskuTradycyjny "śledzik" był okazją do ponownego odwiedzenia peruwiańskiej La Marea zlokalizowanej przy sopockim Monciaku. Od poprzedniej wizyty w lokalu niewiele się zmieniło poza tym, że teraz była bardziej liczna obsługa (dwie osoby) ale za to zdecydowanie mniej zainteresowana klientem. Cała uprzejmość kelnera sprowadziła się do przyjęcia zamówienia, przyniesienia dań i skasowania rachunku.

Z racji "śledzika" na stole królowały ryby. Dzisiejsze zamówienie to tiradito (cienkie plasterki filetów rybnych: tuńczyk/łosoś/sola - marynowane sokiem z limonki w kremowym sosie z papryki rocoto i żółtej papryki chilli) oraz chicharron de pescado (panierowane filety z dorsza, łososia i soli smażone na głębokim oleju podawane z pieczonymi ziemniakami lub ryżem, żółtym sosem chilli i sosem La Marea). 


Pierwsze z dań to kilka cieniutkich plasterków ryby podanych z dwoma rodzajami sosów. Ryba wcześniej była marynowana sokiem z limonki, dzięki czemu nie do końca była surowa. Bardzo smaczna, chociaż w porównaniu do ilości sosu na talerzu było jej zdecydowanie za mało. Danie dla prawdziwych amatorów ostrych potraw (bardzo ostre sosy). 

Drugie z dań to kilkanaście kawałeczków pysznej i świeżej ryby podanej z sosami i dodatkami. Ryby usmażone w panierce. Olej był zupełnie niewyczuwalny w smaku ryb. W moim odczuciu podane sosy umiarkowanie pasowały do dania. 
Ogólnie restaurację polecam, ponieważ podają bardzo smaczne i oryginalne dania. Dzisiejsza wizyta potwierdziła wysoki poziom restauracji w zakresie serwowanej kuchni.

Koszt posiłku dla dwóch osób (przystawka, danie główne, lemoniada, kawa, herbata): 190 zł


La Marea Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią o lokalu?

Wypełnij formularz: http://www.smakosze.info/p/podziel-sie-opinia.html