NASI PARTNERZY

NASI PARTNERZY:


poniedziałek, 9 lutego 2015

Z gara i pieca... prosto od serca

Spacerując po starym mieście w Warszawie natknąłem się na restaurację "Z gara i pieca". Znajduje się ona tuż przed wejściem na Barbakan.

Pierwsze wrażenie: oszałamiająca czystość i biel wystroju lokalu, w stylu iście bajkowym.

Zachęcony informacją, że lokal serwuje polską kuchnię poprosiłem o przygotowanie barszczu z mięsnymi kołdunami oraz pierogów z mięsem wołowo - wieprzowym, wysmażonymi na złoto z dodatkiem boczku.


Nie da się ukryć, że barszcz był zjawiskowy. Wspaniały, mocno rubinowy kolor, wyrazisty smak i aromat zupy spowodował, że jadło się ją z nieukrywaną przyjemnością. Kołduny: w cieniutkim cieście z przepysznym mięsem, pozowoliły mi wrócić do smaku mięsa, które przygotowywała moja Babcia. Co ważne: nie był to naparstek zupy, ale konkretna duża miska zupy, oraz 5 kołdunów - znaczyych rozmiarów, które nie tylko pozwoliły rozgrzać się w chłodny i wietrzny dzień, ale nade wszystko pozwoliły poczuć smak prawdziwego barszczu.

Po zupie przyszedł czas na pierogi. Cóż: nie zawiodłem się i tym razem. Przepyszne ciasto i doskonały smak mięsa pozwoliły rozkoszować się smakiem prawdziwej, polskiej kuchni. Boczek podany do pierogów był równie pyszny, co pierogi.  Także i w tym przypadku, porcja pierogów była znaczna i pozwoliła najeść się do syta.Nie można zapomnieć o fachowej i dyskretnej opiece kelnera, który nie tylko wykazywał zaangażowanie i zainteresowanie gośćmi, ale zadbał również o to, aby pozostawiony w restauracji telefon, powrócił do właściciela.

Konkludując: pyszna kuchnia w miłej i sympatycznej atmosferze.

Serdecznie polecam !!!  

Z Gara i Pieca Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią o lokalu?

Wypełnij formularz: http://www.smakosze.info/p/podziel-sie-opinia.html