NASI PARTNERZY

NASI PARTNERZY:


niedziela, 1 marca 2015

Buddha Gdańsk


Buddha Restaurant & Bar to lokal umiejscowiony na jednej z głównych ulic Starego Miasta w Gdańsku. Specjalizuje się daniach kuchni tajskiej.

Mój pierwszy kontakt z lokalem miał miejsce ponad dwa lata temu. Byłem zafascynowany zarówno interesującym wystrojem, nawiązującym do regionu z którego pochodzą serwowane dania, jak również samą kuchnią. Pomimo relatywnie wysokich cen, wynikających zapewne również z lokalizacji, warto było odwiedzić ten lokal.

Mając w pamięci pozytywne doświadczenia związane z Buddha postanowiłem odwiedzić ten lokal ponownie. Pierwsze wrażenie po wejściu nie było już tak pozytywne, jak przy pierwszej wizycie. Lokal zdecydowanie wymaga remontu. Karta była kolejnym zaskoczeniem. Zazwyczaj większość restauratorów stara się odświeżyć menu. Po przejrzeniu tej karty dań miałem wrażenie, że czas stanął w miejscu. Ceny nadal pozostały bardzo wysokie.

Zamówiłem tajskie smażone sajgonki z kurczakiem, mutton masala (baraninę w sosie masala) oraz mutton korma (baraninę w sosie orzechowym).


Instagram


Instagram

Instagram


Zanim przejdę do smaku dań warto się chwilę zatrzymać przy ich wyglądzie. Kucharz stawia na minimalizm zapominając, że dania się je również oczami. Przystawka nie była w żaden sposób udekorowana, a w przypadku dania głównego za dekorację talerza robił plasterek marchewki położony na dwóch plasterkach świeżego ogórka oraz odrobina zieleniny na ryżu.

Sajgonki miały być wg kelnerki najlepszymi w Trójmieście. Pamiętam, że kiedyś istotnie tak było. Obecnie podane były przede wszystkim bardzo jałowe w smaku. Kuchnia tajska słynie z przypraw. W sajgonkach przyprawy były niewyczuwalne. Dominującym smakiem nie był kurczak, którym sajgonki były nadziewane, ale warzywa a właściwie marchewka.

Danie główne to baranina w sosie podana z białym ryżem. Ryż, pomimo tego że był bez żadnych dodatków, był chyba najlepszym składnikiem dania głównego. Ugotowany aldente, doskonały w smaku. Danie mutton masala było oznaczone jako umiarkowanie pikantne. Sos był jednak nieziemsko ostry. Osobiście lubię dania o mocno wyrazistym smaku lub pikantne, jednak nawet jak dla mnie było ono za ostre. Sos w daniu mutton korma był zdecydowanie bardziej łagodny i fantastycznie podkreślał smak baraniny. Mięso było bardzo miękkie, soczyste i smaczne.

Na koniec jeszcze mała dygresja. Patrząc na kartę próbowałem zrozumieć klucz, wg którego właściciele lokalu kalkulowali ceny dań. Koszt dania głównego w sekcji np.: "dania indyjskie" waha się w granicach od 36,90 zł do 46,90 zł. Na osiem pozycji w tej sekcji trzy dania są z baraniny a reszta z kurczaka. Biorąc pod uwagę, że baranina jest zdecydowanie droższa od mięsa kurczaka w moim odczuciu koszt tych dań jest mocno zawyżony.

Podsumowując: wizyta w lokalu mnie rozczarowała. Spodziewałem się pysznej kuchni orientalnej, a otrzymałem średniej klasy dania w mocno wygórowanych cenach. Raczej nie polecam.

Koszt posiłku dla dwóch osób (przystawka, danie główne, kawa, herbata): 145 zł

Restauracja Buddha Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią o lokalu?

Wypełnij formularz: http://www.smakosze.info/p/podziel-sie-opinia.html