NASI PARTNERZY

NASI PARTNERZY:


poniedziałek, 6 kwietnia 2015

Bellevue Gdańsk

Resteuracja Bellevue mieści się w ścisłym centrum Gdańska, w sąsiedztwie Starego Miasta oraz Motławy. Wystrój lokalu jest utrzymany w klasycznym stylu, chociaż bez przesadnej elegancji.  

Karta jest bardzo krótka. Pośród dań głównych możemy wybrać jedną z trzech ryb lub jagnięcinę, cielęcinę, golonkę z dzika albo limosin steak. Ceny dań są wysokie. 


Zamówione dania to: francuska zupa cebulowa oraz saltimbocca, czyli medaliony cielęce z szałwią i szynką serrano, z kardamonowym puree ziemniaczanym.

W oczekiwaniu na zamówione dania otrzymaliśmy mini przystawkę: rurkę z ciasta francuskiego wypełnioną poszatkowanymi, bardzo słodkimi pomidorami, kostką sera typu feta oraz czarnym kawiorem. Smak bardzo ciekawy. Szkoda tylko, że przystawka była tak bardzo mała.


STARTER
Instagram

ZUPA CEBULOWA
Instagram

SALTIMBOCCA MEDALIONY CIELĘCE
Instagram


Zupa cebulowa była inna od tych, które miałem okazję do tej pory próbować. Była zdecydowanie bardziej mocno przyprawiona oraz miała zdecydowanie mniej winny posmak. Pietruszka, którą posypano zupę, zbyt mocno zdominowała smak dania i go zepsuła. Moim zdaniem była zupełnie zbędna.

Danie główne, to kilka nieregularnych kupek puree ziemniaczanego o bliżej nieokreślonym smaku, blanszowane warzywa oraz dwa sporej wielkości medaliony cielęce. Całość posypana pietruszką, która znowu kłóciła się ze smakiem mięsa i ziemniaków. Z całego dania jedynie mięso było smakowo poprawne. Zapieczone z liśćmi szałwii oraz szynką serrano smakowało ciekawie. Samo mięso było kruche, miękkie i delikatne. Warzywa były zbyt miękkie, a przez to mało apetyczne. Ziemniaki, poprzez formę ich podania oraz smak, wypadły najgorzej z całego dania.

Ogólnie oceniam kuchnię serwowaną przez lokal jako typowego średniaka. Smak dań nie powalił na kolana, czego nie można powiedzieć o wysokości rachunku. Za porównywalne pieniądze można zjeść zdecydowanie smaczniej. Na plus zaliczam zdecydowanie przyjazną i pomocną obsługę oraz przytulne wnętrze restauracji.

Koszt dania dla dwóch osób (zupa + danie główne + kawa / herbata): 180 zł

Bellevue Restaurant Gdańsk Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Chcesz podzielić się swoją opinią o lokalu?

Wypełnij formularz: http://www.smakosze.info/p/podziel-sie-opinia.html