NASI PARTNERZY

NASI PARTNERZY:


wtorek, 21 kwietnia 2015

Pyszne pierogi


Pierogarnia Pruszcz znajduje się niedaleko głównej ulicy w Pruszczu Gdańskim. To kolejny lokal serwujący pierogi pod różnymi postaciami. W karcie znajdziemy pierogi klasyczne (z mięsem, ruskie, z kapustą i grzybami leśnymi), rosyjskie pielmieni z mięsem, pierogi na słodko (z twarogiem i owocami) a także pierogowe wariacje (np.: pierogi z kaszanką czy kaszą gryczaną). Porcja pierogów to 10 szt. Podawane są w wersji klasycznej z wody lub za dopłatą podsmażane. W obu wersjach z okrasą i surówkami. Dodatkowo można zamówić zupę.

Lokal jest urządzony w konwencji baru. Białe ściany bez przesadnej dekoracji, proste stoliki i plastikowe krzesła. Parę kolorowych dodatków. Jest to lokal samoobsługowy. Mocno rażą w oczy brudne ściany. Zdecydowanie wymagałyby odświeżenia. Obsługa jest przyjazna i bardzo pomocna. Zamówione pierogi to: klasyczne z wody z mięsem, klasyczne z kapustą i grzybami oraz klasyczne ze szpinakiem i fetą. Zupy nie udało się zamówić, ponieważ - pomimo wczesnego popołudnia - już się skończyła.

Instagram

Pierogi są pyszne. Bardzo cieniutkie i delikatne ciasto otula doskonały w smaku farsz: nieprzekwaszoną kapustę połączoną z dużą ilością aromatycznych grzybów leśnych, miękkie i doskonałe w smaku mięso oraz szpinak połączony z fetą. Pierogi z apetyczną okrasą na bazie cebuli i nietłustego boczku, który nie został wysmażony na wiór stanowiły idealne połączenie. Zdecydowanie najmniej udane były pierogi ze szpinakiem i fetą: feta była praktycznie niewyczuwalna w farszu. Surówki świeże i smaczne.

Ogólnie jednak lokal zdecydowanie polecam. Pomijając barowy wystrój można tam po prostu smacznie zjeść.

Koszt pierogów dla dwóch osób + kawa / herbata: 40 zł.


Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Chcesz podzielić się swoją opinią o lokalu?

Wypełnij formularz: http://www.smakosze.info/p/podziel-sie-opinia.html