NASI PARTNERZY

NASI PARTNERZY:


wtorek, 26 maja 2015

ASIA EXPRESS KUCHNIA ORIENTU, GDYNIA

Asia Express Kuchnia Orientu, to sieć fastfoodowych restauracji zlokalizowanych w kilku miastach polskich. Miałem okazję odwiedzić lokal znajdujący się w Galerii Handlowej Szperk w Gdyni.

Lokal oferuje kilkanaście zestawów obiadowych (kurczak, wieprzowina, kaczka) oraz kebab. Dania obiadowe są podawane z białym ryżem oraz surówką.  Właściciele lokalu przekonują, że wszystkie potrawy przygotowywane są tylko i wyłącznie ze świeżych produktów, a nie półproduktów, na oczach klientów, przez rodowitego Chińczyka lub Wietnamczyka. 

Zamówione przeze mnie danie to wieprzowina w pięciu smakach podana z trzema kulkami białego ryżu oraz surówką z białej kapusty.

Ponieważ dania są przygotowywane na bieżąco, na zamówienie trzeba chwilę poczekać. Po kliku minutach czeka na nas spory talerz wypełniony po brzegi pysznym jedzeniem. Trzeba przyznać: porcja jest potężna. Część mięsna, to dużo gorących pasków mięciutkiej i soczystej wołowiny podanej z warzywami (pędy bambusa, brokuł, marchewka, fasolka szparagowa). Warzywa były jednak częściowo rozgotowane (brokuł), natomiast fasolka była mrożona. Po rozmrożeniu była zbyt długo przetrzymana, a przez to kwaskowa. Na szczęście było jej niewiele w daniu, więc nieznacznie pogorszyła jego smak. Mięso było dla mnie trochę zbyt mało doprawione. Ryż był gorący, ugotowany na sypko.  Surówka była smaczna, chociaż już nieznacznie zleżała.

Ogólnie jednak danie oceniam pozytywnie. Za niewielkie pieniądze otrzymujemy solidną porcję smacznego jedzenia.

Koszt zestawu dla jednej osoby: 17 zł
DANE ADRESOWE LOKALU:
GALERIA HANDLOWA SZPERK
Gdynia, Płk. Dąbka 338
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią o lokalu?

Wypełnij formularz: http://www.smakosze.info/p/podziel-sie-opinia.html