NASI PARTNERZY

NASI PARTNERZY:


czwartek, 4 czerwca 2015

Maszoperia po raz drugi...


Maszoperię znajdującą się na Helu odkryłem na początku 2015 roku, wybierając się na niedzielny wypad za miasto. Hel to niewielkie miasteczko znajdujące się nad Morzem Bałtyckim, będące ośrodkiem turystycznym oraz ośrodkiem rybołówstwa. Dla niektórych początek a dla innych koniec Polski. Poza sezonem jest tu bardzo cicho i spokojnie. Długi czerwcowy weekend oraz letni sezon turystyczny sprawiły, że to małe miasteczko tętniło życiem. 


Lokal umiejscowiony jest w połączonych dwóch chatach rybackich. Jest to miejsce z tradycjami, ponieważ działa nieprzerwanie od 40 lat. W tym roku na początku czerwca Maszoperia świętowała swoje 40 urodziny. Wnętrze lokalu ma układ chaty rybackiej podzielonej na izby. Pomieszczenia są wykończone w drewnie, dekoracje i drewniane meble nawiązują do kaszubskiej tradycji. 


Karta dań jest bardzo urozmaicona. Królują w niej oczywiście ryby. Jest sporo dań oznaczonych jako regionalne, przy czym określenie to nie odnosi się to tylko do regionu Pomorza, ale ogólnie do regionalnej kuchni świata. Znajdziemy również dania mięsne, dania z krewetek, krabów, raków, żabich udek czy pizzę.


Zamówione przeze mnie dania to: śledź po kaszubsku, tatar z łososia, dorsz smażony podawany w sosie koperkowo-czosnkowym oraz smażony halibut. Sporo dań ma ceny za porcję, jednak ryby w zdecydowanej większości są wyceniane są wg gramatury. Niezależnie od tego, czy ryba jest wyceniona wg gramatury czy za porcję wszystkie dodatki są dodatkowo płatne.Instagram

Instagram

Śledź po kaszubsku, to średniej wielkości dwa mięsiste płaty śledziowe podane z przesmażoną cebulą, przetrzymane w zalewie. Mięso ryby były jędrne i zbite. Smakowało fantastycznie. Druga z przystawek to trzy sporej wielkości "kluseczki" z łososia podane z drobno pokrojoną surową papryką, białą cebulą, ogórkiem i oliwą smakową. Mięso bardzo smaczne, chociaż dodatek papryki, w moim odczuciu, nie był najlepszym pomysłem ponieważ ten smak był dominujący w daniu. Pozostałym jednak smakowało bardzo.

Instagram

Instagram

Instagram

Halibut został podany w postaci najprostszej z możliwych czyli usmażony na świeżym oleju. Doskonale chrupiąca skórka skrywała soczyste i delikatne mięso. Delikatnie przyprawione, przepyszne. Dorsz został przed usmażeniem delikatnie przyprawiony ziołami, dzięki czemu nabrał bardziej wyrazistego smaku. Podany z delikatnym sosem śmietanowym z dodatkiem koperku smakował wybornie. Grubo cięte frytki oraz świeże surówki z białej i czerwonej kapusty dopełniły doskonałego smaku dania.

Kolejna wizyta potwierdziła, że lokal serwuje świeże i doskonałe w smaku ryby. Pomimo tego, że sezon w pełni nie odczuwa się tego w smaku dań. Są równie smaczne poza sezonem, kiedy klientów niewiele jak i w sezonie, kiedy głównym deptakiem Helu przemieszczają się tłumy turystów.

Koszt posiłku dla dwóch osób (przystawka, danie główne, kawa, herbata): 130 zł
 
 Facebook Google +

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią o lokalu?

Wypełnij formularz: http://www.smakosze.info/p/podziel-sie-opinia.html