NASI PARTNERZY

NASI PARTNERZY:


piątek, 24 lipca 2015

Jantar: Pizzeria Wenecja i Unibar-13

Jantar to niewielka nadmorska wioska wypoczynkowa. Mnóstwo ośrodków wczasowych, kilka lokali oraz pizzeria. Podczas pobytu miałem okazję odwiedzić dwa: Uni Bar 13 - Pizza z pieca oraz Pizzeria Wenecja.

Pizzeria Wenecja znajduje się na terenie OWR "Medyk". Wielka drewniana altana z kilkoma drewnianymi stołami i drewnianymi ławami oraz wielkim kamiennym piecem opalanym drewnem. Lokal nie oferuje obsługi kelnerskiej: dania zamawiamy i odbieramy przy ladzie. Lokal oferuje tylko kilka rodzajów pizzy. Reklamuje się tym, że bazuje wyłacznie na oryginalnych produktach importowanych z Włoch. Ceny są stosunkowo niskie: pizza kosztuje do 28zł. W lokalu nie są akceptowane karty płatnicze.

Miałem okazję spróbować dwóch rodzajów pizzy: z szynką parmeńską oraz z kurczakiem.

Zdecydowanym atutem pizzy w tym lokalu jest ciasto: idealnie cienkie, dobrze wypieczone i doskonale chrupiące. Na cieście znajduje się dokonały sos pomidorowy oraz pyszny ser mozarella. Drugim atutem pizzy jest ilość dodatków: jest ich dużo, ale placek nie jest nimi przeładowany. Trzeci atut to cena: jest stosunkowa niska w stosunku do jakości serwowanego dania. Polecam zdecydowanie!


Instagram

Instagram
 
 Facebook Google +Uni Bar-13 to lokal bardziej uniwersalny. Wygląda jak typowy bar, nie oferuje obsługi kelnerskiej. Zamawiamy i odbieramy dania przy barze. Oprócz pizzy możemy zjeść przystawkę pod postacią śledzia w kilku odmianach, pizzę z pieca lub klasyczne danie obiadowe (mięso lub ryba).


Pizza oferowana jest w dwóch rozmiarach: 30 i 50 cm. Ciasto jest bardzo cienkie i dobrze wypieczone. Bardzo smaczne. Jest to jednak w zasadzie jedyny jej atut. W zamówionej pizzy 50 cm dodatków było bardzo mało. Danie to praktycznie ciasto, sos pomidorowy i ser. Doskonałe ciasto to zdecydowanie za mało, żeby danie ocenić pozytywnie.

Warto się skusić na śledzia. Ryba oferowana w kilku wariantach smakowych jest po prostu pyszna. Mięso ryby jest mięsiste i smaczne.


Instagram
Instagram 
 Facebook Google +

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią o lokalu?

Wypełnij formularz: http://www.smakosze.info/p/podziel-sie-opinia.html