NASI PARTNERZY

NASI PARTNERZY:


czwartek, 16 lipca 2015

Oberża pod (trochę skołtunionym) Kudłatym Aniołem w Cisnej

Oberża Pod Kudłatym Aniołem, to jeden z wielu lokali jakie znajdują się w bieszczadzkich miastach i miasteczkach, które oferują kuchnię regionalną lub inspirowaną regionem. W przypadku Kudłatego Anioła możemy skosztować dań tzw. kuchni pogranicza (fuczki - czyli placki kapuściane, pierogi huculskie z bryndzą, bierogi bojkowskie z kaszą gryczaną) oraz parę tradycyjnych dań, które regionalną mają tylko nazwę (placek po bieszczadzku, pierogi bieszczadnika). Jest też trochę typowych dań obiadowych (kilka zup: flaki, pomidorowa, czosnkowa, żurek, rybna; parę mięsnych i rybnych dań obiadowych; pierogi czy makarony).

Ogólnie ceny są umiarkowane, jednak przy niektórych daniach zdecydowanie wywindowane w kosmos (np.: trzy niewielkie placki ziemniaczane za 15 zł w sytuacji, kiedy danie mięsne pod postacią schabowego z dodatkami kosztuje 19 zł).

Kudłaty Anioł nie odbiega też za bardzo wystrojem od pozostałych lokali znajdujących się w okolicy. Drewniana chata w góralskim stylu, drewniane stoły i krzesła. Różnica jest taka, że na ścianie wisi trochę obrazów i ikon, które można kupić. Na wejściu wita nas naturalnej wielkości anioł. Oczywiście kudłaty. Obsługa w lokalu jest neutralna. Biorąc pod uwagę, że jest to jedna z bardziej rozpoznawalnych restauracji w okolicy, dodatkowo znajdująca się w centrum Cisnej, raczej nie muszą przesadnie dopieszczać klienta. I tego nie robią. Obsługę oceniłbym jako "chłodno uprzejmą".


Instagram

Instagram

Instagram

Zamówione dania, to fuczki ze śmietaną i placki ziemniaczane jako przystawka oraz danie obiadowe z kotletem schabowym jako danie główne.

Instagram

Placki ziemniaczane były smaczne. Starte na wiórki i usmażone na świeżym oleju były doskonałe: na zewnątrz chrupiące i mocno przyrumienione a w środku delikatne i soczyste. Jedynym minusem dania była cena mocno nieadekwatna do wilekości i ilości placków.

Fuczki były natomiast sporym wyzwaniem, ponieważ do tej pory nie miałem okazji jeść placków zrobionych z ukiszonej a następnie ugotowanej kapusty. Okazało się, że placki są wariacją typowych racuchów zrobionych z ciasta nalesnikowego. Tutaj zamiast np.: jabłek wykorzystano kiszoną kapustę. Smak ciekawy, lekko kwaskowy - jednak nie jest to danie, które włączyłbym do codziennego menu. Raczej dla ciekawych nowych smaków. Również tutaj cena mocno wysoka w stosunku do wielkości i losći placków.

Instagram

Danie główne bardzo poprawne. Kotlet schabowy usmażony na smalcu miał zdecydowanie za grubą panierkę. Był jednak dobrze doprawiony i smaczny. Ziemniaki opiekane podane jako dodatek do mięsa były niedosolone oraz częściwo rozpadające się. Miały w sobie zdecydowanie za dużo tłuszczu. Całości dania dopełnił smaczny ogórek małosolny. 

Instagram


Obiad Pod Kudłatym Aniołem generalnie nie zachwycił. Dania poprawne, ale bez większego polotu.

Koszt posiłku dla dwóch osób (ciepła przystawka + danie mięsne + napój): 88 zł 
 Facebook Google +

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią o lokalu?

Wypełnij formularz: http://www.smakosze.info/p/podziel-sie-opinia.html