NASI PARTNERZY

NASI PARTNERZY:


czwartek, 23 lipca 2015

Rybna tawerna w Sobieszewie

Tawerna Delfin na Wyspie Sobieszewskiej to jeden z nielicznych lokali na Wybrzeżu, który serwuje świeże ryby. Ma ich w karcie kilka. Oprócz tego można zjeść dania obiadowe oraz pizzę.

Lokal to typowa nadmorska tawerna. Duże drewniane stoły i ławy. Kominek przy jednej ze ścian. Na wejściu wielka lada barowa oraz dostawiona lada chłodnicza, gdzie znajdują się rybne przystawki. Lokal ma formułę baru, czyli zamawiamy i odbieramy zamówieone dania przy ladzie. Miłym akcentem jest to, że właściciele, którzy również obsługują klientów, każdego gościa już od wejścia miło witają i zachęcają do zajęcia stolika przy stoliku. Każdy gość tawerny jest doceniany.

Zamówione dania, to: przystawka z łososia oraz filet z dorsza z frytkami oraz ogórkiem małosolnym.

Przystawka to kilka pasków lekko marynowanego w oleju łososia z dużą ilością ziół. Ryba mocna i intensywna w smaku. PysznaInstagram

Danie główne to spory kawałek fileta z dorsza upieczony ze skórą. Ryba lekko doprawiona, zdecydowanie zyskała na smaku. Mięso soczyste i kruche. W zasadzie ocena mogłaby by być wyższa, jednak jedna z ryb miała specyficzny smak i zapach, który ją zepsuł. Nie była nieświeża, tylko pochłąnęła obcy zapach. Myślę, że był on również wyczuwalny w momencie smażenia ryby, więc minus za podanie takiej ryby gościowi. Rybę oczywiście dało się zjeść, ale jej smak był zdecydowanie gorszy od ryby z drugiej porcji.

Instagram

Koszt posiłku dla dwóch osób (ryba wg gramatury): 90 zł

 
 Facebook Google +

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią o lokalu?

Wypełnij formularz: http://www.smakosze.info/p/podziel-sie-opinia.html