NASI PARTNERZY

NASI PARTNERZY:


wtorek, 14 lipca 2015

Steakhouse Sławkowska1 w Krakowie... Polecam!


Słwkowska1 to nazwa restauracji, która znajduje się bardzo niedaleko krakowskiego rynku, ale również nazwa ulicy przy której się ona znajduje. Lokal bardzo prosto urządzony, ale bardzo przytulny w swojej prostocie. Drewniane stoły i krzesła, trochę cegły na ścianach, jasne kolory. W tym wystroju trochę rażą witryny lokalu częściowo udekorowane plastikowymi atrapami produktów spożywczych (np.: wielki krążek sera). No i zdecydowany minus za mało wydajną klimatyzację. Przy temperaturze na zewnątrz rzędu 30 st.C w lokalu było nieprzyjemnie duszno i gorąco.

Obsługa jest dosyć liczna i nie nachalnie uprzejma. Niezwłocznie po wejściu gości do lokalu i zajęciu stolika pojawia się kelnerka z kartą. Doskonale zna dania z karty i jest w stanie bez najmniejszego problemu odpowiedzieć na szczegółowe pytania z nią związane.Dania na stole pojawiają się bez zbędnej zwłoki.


Sławkowska1 to przede wszystkim steakhouse. Steki można zamówieć w wersji klasycznej (wołowina australijska Black Angus, urugwajska Hereford, klasyczna polska), ale również jako kulinarną wariację ("stek benedyktyński" z jajkiem, "a la Parma" z szynką parmeńską czy "truskwakowy" - skropiony piemonckim Aceto i podany z truskwkami). Dodatkowo lokal oferuje żeberka (podawane w kilku odmianach), cielęcinę (pod postacią sznycla oraz polędwiczek cielęcych), drób (kurczak, kaczka, gęś), ryby i owoce morza oraz specjały kuchni polskiej (pierogi, klasyczny schabowy, pieczone prosię).Zamówione dania, to krem przyrządzony z opiekanych czerwonych buraków, pieczone żeberka wieprzowe marynowane wcześniej w zalewie z dodatkiem Jack Daniels oraz żeberka glazurowane miodem i posypane czosnkiem połączonym z ostrą papryką.


Instagram

W oczekiwaniu na zamówione dania każdy z gości otrzymuje starter: kilka kromek świeżego pieczywa oraz świeży twarożek i smalec ze skwarkami. Doskonałe na zaspokojenie pierwszego głodu.


Instagram

Spośród kilku zup z karty wybraliśmy krem z opiekanych czerwonych buraków. Buraki po opieczeniu zostały starte i dodane do wywaru. Dodatkowo w zupie znalazła się gęsta, kremowa śmietana. Krem doskonały zarówno pod względem konsystencji, jak również smaku i aromatu. Lekko pikantny, a przy tym słodkawy, mocny i wyraziście buraczany. 

Instagram

Dania główne, to dwie wersje wieprzowych żeberek. Pierwsze, co sie rzuca w oczy po otrzymaniu dania: są ogromne. Otrzymujemy prawie 400g mięsa w każdej z porcji. Żeberka zawierają znikomą ilość kości oraz tłuszczu. Doskonale zamarynowane są miękkie i delikatne. Marynaty z jednej strony nadają mięsu ciekawy smak, a z drugiej powdują, że rozpływa się ono w ustach. Podane z ręcznie robionymi frytkami lub talarkami ziemniaczanymi oraz dwoma rodzajami sosów dają obłędne w smaku danie. Warto zwrócić uwagę na formę podania: zamiast talerza otrzymujemy drewnianą deskę kuchenną.

Instagram

Instagram

Podsumowując: zdecydowanie polecam ten lokal każdemu. Pomimo tego, że znajduje się w ścisłym centrum Krakowa nie zabija swoich gości cenami, a dodatkowo serwuje pyszną kuchnię. Pozytywny wizerunek lokalu dopełnia profesjonalna i kompetentna obsługa.

Koszt posiłku dla dwóch osób (zupa + żeberka + napoje): 149 zł. 
 Facebook Google +
Sławkowska 1 Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią o lokalu?

Wypełnij formularz: http://www.smakosze.info/p/podziel-sie-opinia.html