NASI PARTNERZY

NASI PARTNERZY:


niedziela, 16 sierpnia 2015

Dwór Kuźniczki... klasycznie i poprawnie


Dwór Kuźniczki zlokalizowany jest w gdańskiej dzielnicy Wrzeszcz, w kompleksie Centrum Kuźniczki, bardzo blisko dworca PKP.  Restauracja znajduje się w podziemiach rokokowego dworu.

Wystrój lokalu jest dosyć chłodny. Pod łukowym sklepieniem sufitu, wykonanym z surowej cegły, znajduje się kilka stołów, które są już nakryte w oczekiwaniu na gości.  Ściany są również z surowej cegły.

Obsługa kelnerska pojawia się dosyć szybko, jednak jest tylko umiarkowanie pomocna. Zachowanie kelnerki oceniłbym jako "uprzejmie chłodną". Próba uzyskania jakichkolwiek dodatkowych informacji dotyczących dań zakończyła się niepowodzeniem. Zdecydowany minus za brak synchronizacji i podawanie dań w różnych odstępach czasowych. W efekcie jedna osoba musiała patrzeć jak druga spożywa swoje danie.

Karta dań ma dwa podstawowe minusy. Pierwszy z nich, to jej forma. Zadrukowane dwie kartki formatu A4 umieszczone w bezbarwnych sztywnych koszulkach bardziej pasują do baru, niż restauracji. Drugim minusem jest niewielki wybór dań. W karcie znajdziemy trzy zupy (sezonowa, cebulowa, żurek), trzy sałatki (z kozim serem, Cezar, z krewetkami), osiem dań głównych (schab, dorsz, okoń, kurczę, kaczka, pierogi z cielęciną i rostbeff). Ceny są umiarkowanie wysokie.

Zamówione dania, to: zupa cebulowa, zupa grzybowa, krem z dyni, pierogi z cielęciną, schabowy trochę inaczej, kaczka na dwa sposoby oraz mus jagodowy z mascarpone.


Instagram

Instagram

Instagram

Zupa cebulowa była najsmaczniejszą z trzech zamówionych. Gęsta od zeszklonej na brązowo cebuli oraz mocno aromatyczna i smaczna od wina. Byłaby doskonała, gdyby nie źle dobrany (w moim odczuciu) ser, którego uzyto do zapieczenia zupy. Próbując dania przez chwilę się zacząłęm zastanawiać, czy to zupa czy pizza. Przypieczona z zewnątrz warstwa sera, ze względu na jego intensywny smak, bardzo mocno dominowała w daniu, chwilami zabijając smak zupy. Krem z dyni był bardzo gęsty, bardzo słodki i mocno aromatyczny. Ciekawie smakował z płatkami migdałów, którymi posypano danie. Zupa grzybowa była najmniej udana. Bardzo mocno rozwodniona miała bardzo słaby aromat grzybowy oraz równie słaby smak. Mdła i nijaka. 

Instagram

Pierogi z cielęciną były najmniej udanym daniem, Farsz był doskonały: delikatne mięso cielęce miało fantastyczny smak. Doskonale smakowało z delikatnie zrumienioną okrasą z dodatkami.  Pieróg był po brzegi wypełniony mkięsem. Zdecydowany minus za ciasto: bardzo mocno rozgotowane, a przez to niesmaczne.


Instagram

Instagram

Pierwsze z dań głównych, to tradycyjny kotlet schabowy podany na gotowanej na ktrótko białej kapuście z gotowanymi ziemniakami. Sporej wielkości kawałek mięsa z niewielką kostką, usmazony w cienkiej i chrupiącej panierce. Usmazony na smalcu smakował i pachniał doskonale. Kapusta i ziemniaki przygotowane poprawnie smakowały dobrze.

Drugie z dań, to kaczka podana na dwa sposoby (pierś oraz udko) w sosie wiśniowym na kapuście czerwonej na ciepło z plackami z kaszy gryczanej. Mięso było dobrze doprawione, miękkie i delikatne. Doskonale smakowało z zaproponowanym sosem wisniowym. O ile jednak udko było soczyste, to pierś była lekko sucha. Ciekawym dodatkiem do dania były cienkie placki z kaszy gryczanej.

Instagram

Deser, oprócz tego żeby bardzo słodki, był również nieziemsko smaczny. Na cienkim spodzie z kruchego ciasta znalazła się sporej wielkości warstwa musu jagodowego oraz serek mascarpone. Neutralny smak serka doskonale przełamywał słodycz musu jagodowego. 

Dania w Dworze Kuźniczki są niejednorodne. Możemy trafić na te naprawdę smaczne (kotlet schabowy), jak również i na te, których zjedzenie sprawia sporą trudność (pierogi, zupa grzybowa). Myślę jednak, że lokal ma potencjał do tego by smacznie karmić. Trzeba jednak nad daniami jeszcze troche popracować. Zdecydowanie też trzeba popracować nad obsługą: gość powinien czuć się mile widziany w lokalu.

Koszt posiłku dla dwóch osób (przystawka + zupa + danie główne + deser + napoje): 160 zł 
 Facebook Google +
Kuźniczki Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią o lokalu?

Wypełnij formularz: http://www.smakosze.info/p/podziel-sie-opinia.html