NASI PARTNERZY

NASI PARTNERZY:


niedziela, 23 sierpnia 2015

Naleśnikowe szaleństwo w Anima Cafe


Anima Cafe to niewielka kawiarnia i zarazem nalesnikarnia, zlokalizowana w centrum gdańskiej Starówki. Lokal z kilkoma niewielkimi stolikami oraz bardzo wygodnymi kanapami w sam raz na chwilę dłuższego relaksu przy kawie i ciastku. Bardzo ciekawy wystrój: połaczenie ścian z cegły z cienmymi dodatkami oraz lustrzanym sufitem. 

Specjalnością lokalu są niewątpliwie naleśniki, podawane w wersji "na słodko" oraz "wytrawnie". Możemy również spróbować jednego z ciast. Ceny naleśników i kawy/herbaty są bardzo przystępne. Jednak cena 18 zł czy 21 zł za kawałeczek ciasta to już, w moim odczuciu,  zdecydowana przesada. W bliskim sąsiedztwie Anima Cafe znajdziemy kilka kawiarni, które w tej cenie zaproponują nie tylko kawałek ciastka, ale również kawę.
Zamówione dania, to: amerykańskie nalesniki podane z bitą śmietaną i owocami, naleśniki z ricottą i migdałami, naleśniki z kurczakiem oraz naleśniki z grzybami.

Instagram

Instagram

Pancakes, czyli amerykańska odmiana naleśników zwyczajowo podawana z syropem klonowym w Anima Cafe dodatkowo została wzbogacona o sporą ilość bitej śmietany z borówkami i malinami. Sześć niewielkich i bardzo słodkich naleśników tworzyło z zaproponowanymi dodatkami doskonała kompozycję smakową. Przy okazji tego dania nie obyło się jednak bez wpadki. Dwie zamówione porcje zostały podane z kompletnie spalonymi krążkami, które u góry były przkryte tymi niespalonymi. Jestem pewny, że osoba, która to danie przygotowywała wiedziała, że nalesniki są przypalone (nie sposób było tego nie zauważyć układając z nich piramidkę), jednak zdecydowała się na ich podanie gościom lokalu. Za takie zachowanie zdecydowany minus. Na szczęście kelnerka stanęła na wysokości zadania i postarała się zatrzeć to negatywne wrażenie, a same dania zostały wymienione na nowe.

Instagram

Instagram

Pozostałe naleśniki były takie, jakie powinny, czyli doskonałe. Średniej grubości placki, lekko przyrumienione z zewnątrz i mięciutkie w środku smakowały fantastycznie. Bez względu na to z jakim farszem je podano. A nadzienia były bardzo różnorodne. Pierwsze z nich, to mocno grzybowe podane z sosem truflowo - parmezanowym. Delikatny sos doskonale komponował się z intensywnym smakiem i aromatem grzybów. Drugie nadzienie, to delikatny twaróg połaczony z ricottą i płatkami migdałów. Kolejne, to nadzienie na bazie kurczaka, zamkniete w sakiewkach z naleśnika. Bardzo ciekawe w formie i doskonale smakujące.


Pomimo wpadki z pancakes Anima Cafe zasługuje na uwagę. Propozycja dań z naleśników, pomimo tego że nie jest mocno rozbudowana, jak u konkurencji, jest dobrana starannie w taki sposób, żeby naprawdę każdy znalazł coś dla siebie. Podawane naleśniki są proste w formie i doskonałe w smaku. Polecam!

Koszt posiłu dla dwóch osób (dwie porcje nalesników + napoje): 45 zł

 
 Facebook Google +Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią o lokalu?

Wypełnij formularz: http://www.smakosze.info/p/podziel-sie-opinia.html