NASI PARTNERZY

NASI PARTNERZY:


piątek, 14 sierpnia 2015

Pyszna włoska kuchni w Gdyni... Da Vinci


Włoska Restauracja Da Vinci, pomimo tego, że znajduje się przy jednej z najbardziej rozpoznawalnych i reprezentacyjnych ulic Gdyni, zawsze umykała naszej uwadze. Kilka razy mignęła mi oferta tego lokalu przy okazji przeglądania ofert grouponowych, jednak zawsze, po chwili zastanowienia, stwierdzałem: jeszcze nie teraz. Wpływ na to miała cena oferty promocyjnej, gdzie pomimo zastosowania zniżki, była ona relatywnie wysoka. Lokal postrzegałem jako bardzo drogi. Postanowiłem jednak zaryzykować i sprawdzić, co ma do zaoferowania Szef Kuchni lokalu, który tak mocno się ceni.

Pierwsze wrażenie po wejściu do lokalu potwierdza wcześniejsze odczucia: lokal wygląda na bardzo ekskluzywny i drogi. Na wprost wejścia drewniany bar, przy ścianach drewniane regały z butelkami wina. W centralnej części lokalu wielki słup, w którym sprytnie schowano malutką szatnię dla gości, ozdobiony fontanną z głową lwa. Po lewej stronie ściana luster, na pozostałych ścianach reprodukcje włoskiego malarza Leonardo da Vinci: Mona Lisa i Dama z łasiczką. Wszechobecna biel ścian została przełamana wykonanymi z ciemnego drewna stołami i krzesłami. Stoły bez obrusów, na niektórych z nich stoją cięte świeże kwiaty.

Niezwłocznie po wejściu do lokalu zostaliśmy przywitani przez kelnerkę. Doskonale zna dania z karty, potrafi udzielić szczegółowych odpowiedzi na zadawane pytania. Jest pewna tego co mówi, zatem bez problemu potrafi rozwiać nasze wątpliwości co do oferowanych dań. Naturalnie uśmiechnięta i otwarta na gości, przez cały czas pobytu w lokalu dba o dobrą atmosferę przy kolacji. Obsługa nie ogranicza się tylko do przyjęcia zamówienia, przyniesienia dań i rozliczenia rachunku. Czuliśmy się naprawdę mile widzianymi gośćmi w tym lokalu.

Instagram

Instagram

Karta jest bardzo krótka. Szef Kuchni, Piotr Gafka, firmuje menu swoim nazwiskiem. Od samego początku istnienia lokalu, czyli od 13 lat, dba o podniebienie i fantastyczne doznania kulinarne gości lokalu. Proponowane przez Piotra Gafkę dania to: ślimaki w sosie gorgonzola, szparagi zapiekane z parmezanem, carpaccio, krewetki oraz przegrzebki jako przystawka; sandacz lub łosoś, polędwica wołowa, eskalopki cielęce, polędwiczki wieprzowe, pierś z kurczaka oraz pierś kacza jako danie główne; kilka makaronów oraz sałatki. Ceny są wysokie. Dodatkowo do cen z karty jest doliczany serwis kelnerski w wysokości 10% .

Zamówione dania, to: przegrzebki w sosie koniakowym, carpaccio z polędwicy wołowej, ślimaki w sosie gorgonzola, zupa grzybowa, łosoś w kremowym sosie pepe verde, pieczona kacza pierś w sosie żurawinowym, lody waniliowe z gorącymi wisniami. Doznań smakowych podczas kolacji dopełniało białe wino Miglianico Trevviano d'Abruzzo.


Instagram

Instagram

Carpacio zostało zrobione z bardzo dobrej jakości polędwicy wołowej. Mięso było bardzo kruche i delikatne. Doskonały smak zawdzięczało dobrej marynacie oraz dobrej jakości parmezanowi. Przegrzebki były wybitne. Mięso miekkie, delikatne i bardzo soczyste. Smakowało fantastycznie z zaproponowanym sosem koniakowym. Całość tworzyła danie o lekko słodkawym zabarwieniu z minimalną nutką goryczki, która doskonale przełamywała słodkość dania.

Instagram

Instagram

Zupa grzybowa to danie mocno aromatyczne, o konsystencji lekkiego, półpłynnego kremu. Cudowny smak i aromat grzybów delikatnie zaprawionych śmietaną.  Ślimaki w sosie na bazie gorgonzoli to było swego rodzaju kulinarne wyzwanie. Mięso mięczaków było kruche i delikatne. Sos na bazie gorgonzoli był fantastycznie kremowy. Delikatny smak śmietanowego sosu przełamany lekką nutką pikantności sera pleśniowego doskonale komponował się z delikatnym i neutralnym w smaku mięsem ślimaków.

Instagram

Instagram

Pierwsze z dań głównych, to kacza pierś w sosie żurawinowym, podana z ziemniakami i szparagami. Sporej wielkości kawałek soczystej piersi rozpływał się w ustach. Mięso było doskonale doprawione. Sos o mocnym aromacie i konsystencji gęstego bulionu przełamany słodkością żurawiny doskonale współgrał z mięsem. Szparagi ugotowane aldente. Drugie z dań głównych, to duży kawałek fileta z łososia podany w sosie pepe verde z dodatkiem niełuskanego ryżu i szparagów. Delikatne mięso ryby zostało przełamane smakiem kremowego sosu z delikatną nutą pieprzu. Smakowało doskonale z zaproponowanymi dodatkami.

Instagram

Deser, to gałki lodów waniliowych podane z ciepłym żelem z dodatkiem wiśni. Klasyczny w formie i doskonały w smaku.

Da Vinci to nasze kolejne kulinarne odkrycie. Pomimo tego, że kolacja była mocno urozmaicona i obfita, od stołu wstaliśmy najedzeni, ale nie przejedzeni. Dania, oprócz tego że były smaczne, były też bardzo lekkie. Bardzo tradycyjne w formie, ale dzieki temu doskonałe. Ceny mogą się wydawać wysokie, jednak wizyta w lokalu potwierdza tylko dawno odkrytą zależność: jeśli chcemy zjeść smacznie, to dania muszą być zrobione z produktów bardzo dobrej jakości, a to (niestety) rzutuje na ich cenę.

Po wejściu do lokalu nie sugerujcie się jego wystrojem.  Wygląda na bardzo eksluzywny, ale każdy gość jest tam mile widziany i traktowany z nienaganną uprzejmością oraz bardzo przyjacielską życzliwością.  Niezależnie od tego, czy pojawicie się w nim w eleganckim stroju wyjściowym czy też mniej formalnym stroju sportowym czy casual, Szef Kuchni z taką samą dbałością zatroszczy się o Wasze podniebienia a sympatyczna kelnerka o to, by czas w lokalu upłynął w miłej, rodzinnej atmosferze. My na pewno będziemy tam wracac!

Koszt posiłku dla dwóch osób (przystawka + zupa + danie główne + deser + napoje ): 270 zł
 
 Facebook Google +
Restauracja Da Vinci Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią o lokalu?

Wypełnij formularz: http://www.smakosze.info/p/podziel-sie-opinia.html