NASI PARTNERZY

NASI PARTNERZY:


sobota, 1 sierpnia 2015

Pyszne pierogi lwowskie

Pierogarnie, to zdecydowanie nowy trend w Gdańsku. Pojawiają się w różnych punktach miasta. Pierogi Lwowskie to niedawno otworzony lokal w centrum gdańskiego Wrzeszcza. Prowadzony przez Ukrainki nawiązuje do tradycyjnych smaków tego regionu.

W karcie znajdziemy tradycyjne gotowane pierogi z różnymi nadzieniami (słone: mięsne, grzybowe, gryczane oraz słodkie: twarogowe i owocowe). Dodatkowo możemy zamówić naleśniki z nadzieniem, placki ziemniaczane oraz jedną z kilku zup (np.: barszcz ukraiński lub solankę).


Lokal jest niewielki, ale urządzony przytulnie. Ciemnoszare ściany są ocieplone przez pomarańczowe dodatki, liczne obrazki i grafiki na ścianach oraz stoły i ławy do siedzenia wykonane z jasnego lakierowanego drewna. Lokal ma formułę baru, czyli zamawiamy i płacimy za dania przy kasie, natomiast posiłki są przynoszone do stolika przez obsługę.

Na dania trzeba poczekać dłuższą chwilę, ponieważ są przygotowywane na bieżąco. Jedynie pierogi są podawane szybciej, ponieważ są mrożone oraz zupy. Ceny są umiarkowane. Porcja pierogów gotowanych (10 szt) kosztuje 10 zł, ceny zup kształtują się w granicach 10-13 zł, dwa naleśniki z mięsem to koszt 10 zł.

Zamówione dania, to zupy (barszcz ukraiński, solanka), pierogi z kapustą i grzybami i pierogi z mięsem oraz naleśniki z mięsem.
Instagram


Solanka (ros. солянка) jest tradycyjnym daniem kuchni rosyjskiej i ukraińskiej. Ta gęsta zupa gotowana jest na mięsnym, rybnym bądź grzybowym rosole z dodatkiem aromatycznych przypraw ziołowych. Aby wzmocnić aromat dania dodaje się do bulionu kwas chlebowy, wodę po kiszeniu, kiszone ogórki lub cytrynę, oliwki, kapary.  Podana zupa była ugotowana na wywarze mięsnym. W zupie znalazło się bardzo dużo kawałeczków mięsa, a także pokrojonych kawałków różnych gatunków kiełbas. W celu przełamania smaku zupy dodano plasterek cytryny i pokrojone czarne oliwki. Całość została zaprawiona gęstą śmietaną. Zupę można określić jednym zdaniem: była smaczna i bardzo sycąca. Brakowało mi do niej jedynie pieczywa.

Druga z zup to klasyczny barszcz ukraiński: gęsty i pyszny.


Instagram

Instagram

Pierogi są małe, jednak w całości wypełnione farszem. Ciasto bardzo cienkie i miękkie. Idealne. W przypadku pierogów z kapusta i grzybami smak i aromat grzybów był bardzo mocno wyczuwalny, co zdecydowanie przemawiało na ich korzyść. Jak dla mnie jednak nadzienie było zbyt mocno kwaśne. Pierogi mięsne swój doskonały smak zawdzięczają temu, że są nadziewane surowym mięsem wieprzowym i surową cebulką i dopiero w takiej postaci ugotowane. Mięso o bardzo delikatnej konsystencji oraz doskonałym smaku. Bardzo smacznie doprawione solą i pieprzem.  

Instagram

Instagram

Naleśniki zostały wypełnione dokładnie takim samym farszem jak pierogi. Po podsmażeniu ich na maśle zostały podane z pysznym sosem na bazie gotowanych i przetartych grzybów. Pyszne.

Zdecydowanie polecam Pierogi Lwowskie, ponieważ są po prostu doskonałe w smaku. 

Koszt posiłku dla dwóch osób (zupa + pierogi + naleśniki + napó): 69 zł  
 Facebook Google +
Pierogi Lwowskie Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią o lokalu?

Wypełnij formularz: http://www.smakosze.info/p/podziel-sie-opinia.html