NASI PARTNERZY

NASI PARTNERZY:


poniedziałek, 21 września 2015

Piękna Panorama Gdańska w oparach śmierdzacej frytury

Panorama, ro restauracja zlokalizowana w centrum Gdańska, w jednym z najbardziej rozpoznawalnych budynków w mieście. Znajduje się na XVI piętrze biurowca, tzw. "Zieleniaka". Lokal, to dwie sale z których rozpościera się widok na przepiękną panoramę miasta. Restauracja znana jest z flądry podawanej na patelni, która stała się kultowym daniem po programie Kuchenne Rewolucje, które lokal przeszedł w 2010 roku.

Po wejściu do lokalu uderza mało przyjemny zapach frytury, na którym smażona jest część potraw. W zasadzie już to powinno skłonić do zastanowienia się, czy warto zajmować stolik w lokalu. Wystrój lokalu utrzymany w ciemnej tonacji jest raczej przygnębiający. W moim odczuciu nic w lokalu do siebie nie pasuje. Po zajęciu miejsca przy stoliku pojawia się niezwłocznie kelner z kartami dań. Karta jesat krótka (cztery zupy, dania mięsne i rybne, pierogi i makarony), zatem trochę dziwi fakt, że ryba jest mrożona. Ceny są raczej niskie. 

Kelner przyjmuje zamówienie szybko i sprawnie. Obsługa ogranicza się jednak wyłacznie do przyjęcia i zrealizowania zamówienia. Kelner wogóle nie wykazuje zainteresowania odczuciami klienta w zakresie zamówionych dań, ale o tym później. Trochę dziwi tez fakt, że kelner otacza wszystko aurą tajemniczości zarówno w zakresie dań (zasłania się tajemnicą firmy) jak również tym, kto w restauracji gotuje. Dowiedzieliśmy się jedynie, że dzisiejsze dania przygotowywał pan Łukasz. Zazwyczaj większość restauracji jest dumna ze swoich szefów kuchni, tutaj jest to tajemnica prawie że wagi państwowej.

Zamówione dania, to: zupa rybna z kapustą, flądra z patelni, pierś z kury z serkiem mascarpone i filet z dorsza oraz sernik.

Instagram

Zupa byłą najbardziej udanym daniem, ugotowanym w restauracji. Mocny i wyrazisty w smaku bulion rybny podany z warzywami i kapustą oraz dużą ilością rybnych kawałków (dorsz, łosoś) smakował doskonale. Smak zupy został wysotrzony niewielkim dodatkiem wędzonego boczku.

Instagram

Kultowe danie, czyli flądra została podana z frytkami i surówką z delikatnie kiszonej kapusty. Ryba smaczna, chrupiąca na zewnątrz oraz soczysta i delikatna wewnątrz. Frytki zostały usmażone, a następnie odsmażone na fryturze. Całkowicie przesiąknięte fryturą wyglądały paskudnie i równie paskudnie smakowały. Kelner poproszony o wymianę frytek na świeże zrobił to bez zbędnej zwłoki. Tym razem frytki były już chrupiące i nie śmierdziały tłuszczem tak mocno jak pierwsza porcja.

Instagram

Instagram

Instagram

Dania główne, to prawdziwa katastrofa kulinarna. Pierś z kury była wysuszona, przez co smakowała i wyglądała okropnie. Podana została dokładnie z takimi samymi frytkami, jak w przypadku flądry.

Dorsz był mocno nasiąknięty tłuszczem. Wyglądał przez to mocno nieapetycznie. Mięso ryby było zbite i miało konsystencję gumowej podeszwy. Tak też smakowało. Został podany z ziemniakami, które zostały podane jako niesmaczna i mocno przesiąknięta tłuszczem papka przykryta sosem na bazie (roz)gotowanych i mocno przesolonych warzyw (papryka, pomidor).

Oba dania praktycznie niejadalne i jako takie pozostawione na talerzach. Trochę dziwi fakt, że kelner zabierając talerze ze stołu nie wykazał nawet cienia zainteresowania dlaczego porcje wróciły do kuchni. Kiedy sam wskazałem na przyczyny takiego stanu rzeczy padło trochę humorystyczne twierdzenie "proszę nie zabijać posłańca". Jednak w pierszym odruchu kelner nawet nie poczuł się w obowiązku, żeby przeprosić w imieniu kucharza za zaserwowanie tak kiepskich dań.

Instagram

Deser był pyszny, jednak wynikało to z tego, że ciasto nie było przygotowywane w lokalu. Jako takie pozostawiam więc bez oceny.

Podsumowując mogę stwierdzić, że Panorama serwuje dania paskudne w smaku, żeby nie powiedzieć niejadalne. Kucharz nie ma pomysłu na dania, a to co serwuje psuje koncertowo. Zadziwia też fakt, że otrzymując zwrot prawie nietknietych dań nie wykazuje nawet cienia zainteresowania by poznać, co mogło spowodować ten fakt. I ten brak żądzy poznawania boleśnie widać na talerzu.

Koszt posiłku dla dwóch osób (zupa + danie główne + deser + napój): 114 zł

 
 Facebook Google +
Restauracja Panorama Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią o lokalu?

Wypełnij formularz: http://www.smakosze.info/p/podziel-sie-opinia.html