NASI PARTNERZY

NASI PARTNERZY:


sobota, 14 listopada 2015

Dania kuchni czeskiej w rozsądnych cenach

Karlova 30 to kolejny lokal na praskim Starym Mieście, który kusi swoich gości daniami kuchni czeskiej. Niewątpliwym atutem lokalu są gotowe zestawy obiadowe (zupa+danie główne+małe piwo / napój) w atrakcyjnej cenie. Zdecydowanym minusem jest brak możliwości zapłaty kartą oraz doliczany do rachunku serwis, o którym nie ma słowa w karcie dań.

Lokal jest bardzo niewielki, na kilka stolików. Obsługa jest szybka i sprawna. Wybierając z gotowych zestawów obiadowych możemy być pewni, że w lokalu nie spędzimy dużo czasu marnując go na czekanie, co jest szczególnie istotne przy napiętym harmonogramie zwiedzania. Karta jest urozmaicona. W menu znajdziemy oprócz dań lokalnych również dania kuchni europejskiej.

Zamówione dania, to: zupa dnia oraz Svíčková, czyli smażona wieprzowina podawana z knedliczkiem i kapustą zasmażaną.

W oczekiwaniu na zamówione dania dostajemy koszyczek z gatunkowymi rodzajami pieczywa oraz pojemniczkiem ze smalcem.

Instagram

Zupą dnia była średniej gęstości zupa warzywna ugotowana na bazie mocnego w smaku i aromacie bulionu mięsnego. Dobrze doprawiona, aromatyczna i smaczna.

Instagram

Danie główne, to średniej wielkości plaster wieprzowiny podany z dwoma rodzajami knedliczków oraz zasmażaną kapustą. Oba knedliczki były bardzo różne, ale zarazem bardzo smaczne. Jeden mocno puszysty i delikatny w smaku, rozpływający się w ustach. Drugi o bardziej zbitej strukturze, jednak nie gumowaty. Mięso bardzo miękkie i delikatne. Dobrze doprawione. Kapusta zasmażana lekko kwaśna.

Instagram


Ogólnie oceniam lokal bardzo pozytywnie. Można zjeść smaczny i tani obiad.

Koszt zestawu obiadowego dla jednej osoby z dopłatą za serwis: 250 k.cz. (~45zł)Karlova 30 Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią o lokalu?

Wypełnij formularz: http://www.smakosze.info/p/podziel-sie-opinia.html