NASI PARTNERZY

NASI PARTNERZY:


piątek, 6 listopada 2015

Rizek i lager... czeskie specjały :)

Bohemia Beer Cafe znajduje się na gdańskim Starym Mieście, niedaleko Złotej Bramy i Katowni. Zlokalizowana w pietrowej kamienicy oddaje do dyspozycji swoich gości parter i pietro budynku. Wystrój lokalu nawiązuje do kliematu miejsca, w którym się znajduje. Surowe, ceglane ściany zostały ocieplone wieloma drewnianymi dodatkami. 

Obsługa jest liczna, jednak jest jej zbyt mało, żeby sprawnie i profesjonalnie obsłużyć gości. Na każdym etapie obsługi (przyjęcie zamówienia, podania dań czy rozliczenia paragonu) czuć presję czasu, jaka jest wywierana na kelnerów i kelnerki. Nie jest to komfortowe ani dla obsługi, ani tym bardziej dla gości. Pomimo tej presji obsługujący nas młody kelner stanął jednak na wysokości zadania.

Karta ma ciekawą formę graficzną. Kolorowa i ładnie wydana książeczka przykuwa uwagę, a zdjęcia potraw zachęcają do dokonania wyboru i go ułatwiają. Do większości dań są w karcie sugerowane od razu piwa lub drinki. Karta jest mocno urozmaicona. Znajdziemy w niej potrawy mięsne, ryby oraz owoce morza. Dania są inspirowane kuchnią czeską, bawarską oraz belgijską, Ceny są przystępne, biorąc pod uwagę lokalizację.

Zamówione dania, to barszcz z kurek oraz rizek, czyli sznycel cielęcy.

Zupa jest podawana w dwóch pojemnościach: na mały i duży głód. Uważam, że jest to świetne rozwiązanie, ponieważ można dostosować jej ilość do swoich mozliwości i apetytu. Barsz z kurek, to zupa o mocnym i intensywnym aromacie i smaku. Lekko kwaskowa, ma bardzo orzeźwiający smak. Podawana jest z kilkoma malutkimi klopsikami mięsnymi. Mięso miękkie, dobrze doprawione i smaczne.Rizek, czyli klasyczny sznycel cielęcy podawany jest z niewielką ilością smacznych, grubo krojonych frytek oraz surówką. Pierwsze, co się rzuca w oczy: kotlet jest ogromny. Co prawda jest mocno rozklepany, ale nawet pomimo tego widać, że jest zrobiony z dużego kawałka mięsa. Bardzo soczysty, delikatnie doprawiony, smaczny. Przyznam szczerze, że porcja nas przerosła i nie byliśmy w stanie zjeść całego kotleta. Zaskakująca jest też niska cena: w zależności od wybranej opcji (bez dodatków, z jajkiem lub z grzybami leśnymi) danie kosztuje od 28-32 zł. Do posiłku otrzymaliśmy pyszną lemoniadę oraz czeskie piwo.Po zjedzeniu tak obfitego posiłku praktycznie nie mięliśmy już mozliwości spróbowania deseru. Pomimo tego, że mocno kusiły w karcie. 

Wizytę w lokalu uważamy za udaną, a sam lokal bardzo mocno polecamy. Wrócimy tam na pewno.

Kosz posiłku dla dwóch osób (zupa+danie główne +piwo+lemoniada): 120 zł


***

Mając w pamięci pozytywne wrażenia z poprzedniej wizyty w lokalu zarekomendowałem Bohemię jako idealne miejsce do zorganizowania imprezy firmowej i świętowania naszego sukcesu.

Po tej wizycie muszę dokonać sporej korekty swojej oceny i cofnąć naszą rekomendację dla loklau.

Jedzenie: 
- przekąski były zarówno bardzo dobre (śledzie w konfiturze pomidorowej, roladki, sałatka) jak i bardzo słabe (wysuszone kawałki bułki z założenia z masłem czosnkowym i ziołami, ale na założeniach się tylko skończyło, ponieważ masła była "plamka" na sporej kromce bagietki).

- danie główne 1: żeberka były soczyste i mięsiste, mocno i aromatycznie przyprawione, podane z mocnym i wyrazistym w smaku sosem. Dodatkiem była surówka z nie przekiszonej kapusty, świeża i bardzo smaczna. Zdecydowanym minusem dania były zimne ziemniaki.

- danie główne 2: pierś z kurczaka podana z sosem śmietanowym oraz pieczarkami, szalotką i pomidorami. Piersi z kurczaka były bardzo mocno wysuszone. Wszystkie warzywa były podane na ciepło, łacznie z pomidorami, co spowodowało, że ten dodatek był niesmaczny.Obsuga:
- biorąc pod uwagę, że lokal pobiera dopłatę za serwis przy grupach powyżej 10 osób należy się spodziewać, że będą kelnerzy dedykowani do obsługi tej grupy, żeby szybko i sprawnie obsłużyć zamówienia. Tutaj niesatety tak nie było.

- czas oczekiwania na kelnerki w celu złożenia zamówienia (dwie, które nas obsługiwały) wynosił do 35 minut.

- czas oczekiwania na zamówieone piwa (butelkowe), drinki oraz napoje wynosił 15-30 minut.

- kuriozalne było, kiedy po 35 minutach oczekiwania na napoje i piwa kelnerki przyszły z niczym, żeby przyjąc kolejne zamówienie, na zapytanie o to, co się dzieje z wcześniej złożonym zamówieniem, kelnerka uparcie nam wmawiała, że nie skłądaliśmy żadnego zamówienia. Wydaje mi się, że w tej sytuacji wystarczyłoby zwykłe "przepraszam", a nie robienie z klienta przysłowiowego głupka.

Reasumując: po tej wyzycie lokalu jednak nie polecam.
 Facebook Google +
Bohemia Beer Cafe Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią o lokalu?

Wypełnij formularz: http://www.smakosze.info/p/podziel-sie-opinia.html