NASI PARTNERZY

NASI PARTNERZY:


niedziela, 17 stycznia 2016

Mocno nadziane i mocno pyszne

Mocno Nadziane, to bardzo nowe miejsce na kulinarnej mapie Sopotu. Otworzona pod koniec 2015 roku pierogarnia, to dwie niewielkie, połaczone sale z kilkunastoma stolikami. Trochę razi, że nie ma wizualnej spójności między tymy dwiema salkami. W jednej z sal znajduje się ogromny bar ze ścianą alkoholi, druga z sal jest podzielona w poziome antresolą: na górnym poziomie znajdują się stoliki, na dolnym można obserwować jak lepione są pierogi.

Obsługa jest liczna i bardzo poztywnie nastawiona do klienta. Doskonała znajomość karty pozwala jej nie tylko na udzielenie odpowiedzi na pytania ze strony gości, ale również na samodzielne proponowanie dań.  Sama karta jest obszerna. Znajdziemy w niej pierogi mięsne (m.in. z gęsiną, jagnięciną, wołowiną, z kaszanką), rybne (ze szpinakiem i łososiem, z dorszem), bezmięsne (m.in. z kapustą i grzybami, z dynią i kozim serem), jak również na słodko (pierogowa szarlotka, z twarogiem i rodzynkam czy figą, makiem, miodem i daktylami). Ceny bardzo przystepne.

Zamówione dania, to: barszcz czerwony z kołdunami, rosół z kołdunami, tradycyjne gotowane pierogi z gęsiną oraz pierogi pieczone z łososiem i szpinakiem.
Zupy, to klasyka w najlepszym wydaniu. Bardzo intesywny w smaku rosól zrobiony na bazie gęsiny, mięsa kaczki i kury oraz mocno majerankowo-czosnkowy barszcz czerwony. Bardzo słodki, rubinowo czerwony, lekko pikantny. Doskonały w smaku. Obie zupy podane z pysznymi kołdunami mięsnymi, wypełnionymi delikatnym farszem.Pierogi zamówione zostały w dwóch odsłonach: klasyczne z wody i pieczone drożdżowe. Pierogi z łososiem pieczonym w warzywach, siekanym szpinakiem, jajkiem oraz kremowym serkiem, to danie o mocno łososiowym, a zarazem bardzo delikatnym smaku. Składniki zostały wymieszane w odpowiednich proporcjach, dzieki czemu smaki się doskonale uzupełniały. Ciasto średniej grubości, bardzo kruche i chrupiące. Całość smakowała doskonale z zaproponowanym sosem czosnkowym. Wersja tradycyjna, to siedem średniej wielkości pierogów gotowanych, wypełnionym farszem o kremowej konsystencji, na który złożyła się pieczona gęś z cebulą, jabłkami i suszoną śliwką, Pierogi zostały podanę z karmelizowaną cebulą. Danie określić można tylko w jeden sposób: fantastyczne w smaku. Długo po wyjściu z lokalu czułem lekko słodkawy smak pierogów. Jedyne, do czego można się przyczepić, to odrobinę za grube ciasto, chociaż ugotowane bardzo prawidłowo.

Mocno Nadziane to niewątpliwie lokal godny polecenia. Pyszne pierogi, ciekawe połączenia smakowe, duża różnotrodność oraz przystępne ceny to magnes, który spowoduje że pojawimy się tam po raz kolejny.

Koszt posiłku dla dwóch osób (zupa + porcja pierogów + herbata/sok): 71 złMocno Nadziane Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią o lokalu?

Wypełnij formularz: http://www.smakosze.info/p/podziel-sie-opinia.html