NASI PARTNERZY

NASI PARTNERZY:


środa, 6 stycznia 2016

MULK - KULINARNA PERŁA KASZUB

Restauracja Mulk działa na Kaszubach od 2012 r. Mieści się w drewnianej chacie tuż przy drodze w kierunku Kartuz. Restauracja nie jest wyszukana, jeśli chodzi o wystrój, nawiązuje jednak do regionu. Duże drewniane stoły, wygodne krzesła. Mulk to również pokoje gościnne oraz sklep, gdzie można kupić produkty regionalne oraz wyroby z wędzarni, należącej do lokalu.

Karta dań jest bardzo rozbudowana. W menu znajdziemy kilka zup (m.in. czernina na gęsinie, brukwiowa na gęsinie, rybna, barszcz czerwony), przekąski zimne i ciepłe (m.in. pikantne żąładki gęsie, kaszanka z cebulą, tatar z łososia lub gęsiny, babka ziemniaczana z borowikami), pierogi, dania rybne (m.in. łosoś z pieca z sosem miętowym, halibut z grzybami leśnymi, polędwica z dorsza z boczkiem, pstrąg z patelni) oraz dania mięsne (kotlet schabowy z kością, golonka w piwie, pikantne żeberka z metra, duszona kaczka). Ceny umiarkowane, a porcje naprawdę spore.

Obsługa jest liczna i sprawna. Kelnerzy doskonale znają dania z karty i bez najmniejszego problemu potrafią udzielić informacji na ich temat. Zamówienie jest realizowane szybko, pomimo dużego obłożenia stolików.

Zamówione dania, to: babka ziemniaczana z wędzonką i sosem z grzybów leśnych, barszcz czerwony z kołdunami, zupa rybna, żeberka z metra, pstrąg na patelni oraz ciastko czekoladowe.
Bùlwòwô bôbka ze szpiekã z wãdzarnika i zósã z lasowëch grzëbów, to trzy sporej wielkości kawałki, miękkiej w środku i delikatnie chrupiącej na zewnątrz, babki ziemniaczanej podanej z gęstym sosem grzybowym i kawałeczkami wędzonki. Sos mocno grzybowy był obłędny w smaku, o intensywnym aromacie.
Czerwòny barszcz z miãsnyma pierogama, o pięknym rubinowym kolorze, mocnym i wyraźnym smaku, z doskonałymi mięsnymi kołdunami. Ciasto kołdunów delikatne i cienkie, mięso smaczne i doskonale doprawione. Połączenie smaków idealne. Òstrô rëbnô pòléwka, to zupa o konsystencji lekkiego kremu z dużą ilością kawałków ryby, warzywami i gęstą śmietaną. Podobnie jak w przypadku barszczu czerwonego zupa o mocnym oraz intesywnym aromacie i smaku. Pikantna, ale w stopniu, który podkreśla smak dania, a nie go zabija.


Dania główne, to zapiekłi całi lasfór na grëpòwinowi panewce z czosnikòwim masłã pòdóny z przëpiekłima bùlwama i marinowóną kapùstą oraz  òstré żeberka z métra z piekłima bùlwama i pòdszmórowóną kwasną kapùstą z grzëbama. Średniej wielkości pstrąg, upieczony w całości, o fantastycznie soczystym i delikatnym mięsie, delikatnie przyprawiony. Podany z solidną porcją domowych frytek oraz kapustą kiszoną. Wyśmienity. Żeberka mocno mięsiste, kruche i delikatne. Lekko pikantne. Podane z opiekanymi ziemniakami i doskonałą kapustą zasmażaną. Danie wybitnie smaczne.Deser to ciastko czekoladowe z kreme, na bazie mascarpone podane z wiśniami w żelu. Doskonałe zakończenie pysznego obiadu.

Warto wybrać się do MÙLK - Chëcz Kaszëbskô na doskonałe w smaku dania nawiązujące do kuchni regionu. Kucharz nie boi się używać przypraw, jednak robi to z głową. Dzięki temu dania są aromatyczne, intesywne oraz po prostu smaczne. Użycie świeżych produktów (co czuć w smaku dań) gwarantuje uzyskanie doskonałego smaku kuchni domowej. Zdecydowanie polecam!

Koszt posiłku dla dwóch osób (przystawka+zupa+danie główne+deser+kompot): 162 zł


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią o lokalu?

Wypełnij formularz: http://www.smakosze.info/p/podziel-sie-opinia.html