NASI PARTNERZY

NASI PARTNERZY:


niedziela, 7 lutego 2016

Portretowa... dania jak malowane

Pub Portretowa, to niewielki lokal na kilka stolików znajdujący się na Starym Mieście w Warszawie. Restauracja, pomimo tego że trochę zaniedbana, jest bardzo przytulna i klimatyczna. Na ścianach wisi sporo obrazów, w tym również portretów. Drewniane stoliki z metalowymi, kutymi nogami i wygodne krzesła dopełniają wystroju.  Oprócz tego, że lokal jest zaniedbany wizualnie, ma również mało sprawną wentylację - część zapachów z kuchni przedostaje się na salę. Nie w każdym przypadku jest to pozytywne.


Obsługa jest szybka i sprawna. Kelnerka pojawia się przy nas błyskawicznie, przez cały okres pobytu w restauracji dyskretnie dba o nasz komfort. Doskonale orientuje się w karcie, zatem bez najmniejszego problemu potrafi udzielić informacji na temat dań z karty czy też któreś z nich zarekomendować. Karta dań nie jest bardzo rozbudowana, ale każdy znajdzie coś dla siebie. Dominują dania kuchni polskiej i europejskiej. W menu znajdziemy tak różne dania, jak barszcz czerwony, placek po wegiersku, tradycyjny schabowy, kaczka, królik, krewetki królewskie czy bliny z kawiorem. Pomimo tego, że restauracja mieści się na Starym Mieście, ceny są umiarkowane.


Ponieważ pora lunchu nie sprzyja obfitym poiłkom, zamówiliśmy dwa dania: kaczkę a'la Portretowa oraz olbrzymi placek ziemniaczany z gulaszem.

Instagram


Kaczka (połówka) została podana z opiekanymi ziemniakami oraz sałatką sezonową z sosem vinegrette. Mięso bardzo delikatne, miękkie i soczyste. Bardzo delikatnie przyprawione. Jedyny minus za brak chrupiącej skórki. Doskonale smakowało z żelem żurawinowym oraz jabłkami, z którymi zostało zapieczone. Sałatka świeżo zrobiona, podana z doskonałym w smaku sosem. Ziemniaki świeżo upieczone, chrupiące i smaczne. 

Instagram


Placek ziemniaczany, zgodnie z nazwą, był olbrzymi i gruby. Zrobiony został z tartych ziemniaków. Usmażony na chrupiąco  smakował doskonale. Mięso soczyste i smaczne, bardzo dobrze doprawione. Jedyne, do czego można mieć zastrzeżenia, to zbyt mała ilość mięsa i sosu w stosunku do placka. Placek został podany ze świeżą sałatką sezonową z sosem vinegrette.

Instagram


Oba dania bardzo smaczne. Pomimo drobnych zastrzeżeń, godne polecenia. Bardzo ciekawie podane i apetycznie  udekorowane, już na wstępie zachwyciły. Pozytywne było również to, że zostały podane na pięknie dekorowanych talerzach, które były zbieżne z wystrojem lokalu.

Koszt posiłku dla dwóch osób (danie obiadowe + napoje): 99 złPortretowa Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią o lokalu?

Wypełnij formularz: http://www.smakosze.info/p/podziel-sie-opinia.html