NASI PARTNERZY

NASI PARTNERZY:


niedziela, 13 marca 2016

Niedzielne pierogi

Niedzielny obiad upłynął pod znakiem pieroga w gdańskiej Pierogarni Mandu. Mięliśmy sporo szczęścia, ponieważ udało się nam zdobyć stolik z marszu. Osoby, które przyszły po nas miały zdecydowanie mniej szczęścia, musiały troszkę odczekać na zwolnienie stolika. Trochę jest to mało komfortowe, kiedy oczekujący ludzie stoją między stolikami i "zaglądają w talerze" jedzącym. Obsługa jak zawsze, bez zarzutu: szybko i sprawnie przyjete i zrealizowane zamówienie, doskonała znajomość dań z karty.

Dzisiejsze menu, to: zupa z soczewicy, krem pomidorowy, krem z ziemniaków, pierogi z kapustą i grzybami, pierogi z gęsiną, pierogi z mięsem dzika, chikankali i pielmieni.Krem z ziemniaków miał bardzo delikatny i aksamitny smak przełamany boczkiem i zeszkloną cebulą. Krem z poidorów, to klasyka w najlepszym wydaniu. Zupa z soczewicy, szpinaku i pomidorów: słodko-kwaśna z lekką nutą pieprzu, bardzo smaczna.

Chinkali bardzo smaczne, jak zawsze w Mandu. Sakiewki ze średniej grubości ciasta srywały mocno intesywny i aromatyczny od czosnku i ziół farsz mięsny zanurzony w wywarze. Pielmieni: klasyka w najlepszym wydaniu: pierożki wypełnione smaczym farszem mięsnym. Pierogi z mięsem dzika podane z sosem śmietanowym z grzybami leśnymi: prawdziwe niebo w gębie. Podobnie jak pierogi z gęsiną podane z żurawiną i karmelizowaną cebulą. W obu przypadkach farsz mięsny miał bardzo delikatną konsystencję oraz był minimalnie tylko przyprawiony, żeby podkreślić smak mięsa.
Najmniej udane były pierogi z kapustą i grzybami. Kapusta była mocno przekwaszona, a przez to niesmaczna. Nie miała wogóle aromatu grzybów. Kawałeczki grzybów pojawiały się tylko okazjonalnie w pierogu i były praktycznie "wypłukane" ze smaku. Jak dla mnie: do poprawy.

Koszt posiłku dla dwóch osób (zupa+pierogi+napój): 69 zł Mandu Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Chcesz podzielić się swoją opinią o lokalu?

Wypełnij formularz: http://www.smakosze.info/p/podziel-sie-opinia.html