NASI PARTNERZY

NASI PARTNERZY:


wtorek, 15 marca 2016

Powroty: MULK

Restauracja Mulk działa na Kaszubach od 2012 r. Mieści się w drewnianej chacie tuż przy drodze w kierunku Kartuz. Restauracja nie jest wyszukana, jeśli chodzi o wystrój, nawiązuje jednak do regionu. Duże drewniane stoły, wygodne krzesła. Przy barze znajduje się stół, na którym jest wystawione czekadełko: pyszne mięsne rillettes, świeży chleb oraz ogórki kiszone. Szkoda, że obsługa nie informuje gości, że w oczekiwaniu na dania można sobie coś przekąsić. Tym razem byłem mądrzejszy, bo to kolejna wizyta. 


W menu znajdziemy kilka zup (m.in. czernina na gęsinie, brukwiowa na gęsinie, rybna, barszcz czerwony), przekąski zimne i ciepłe (m.in. pikantne żąładki gęsie, kaszanka z cebulą, tatar z łososia lub gęsiny, babka ziemniaczana z borowikami), pierogi, dania rybne (m.in. łosoś z pieca z sosem miętowym, halibut z grzybami leśnymi, polędwica z dorsza z boczkiem, pstrąg z patelni) oraz dania mięsne (kotlet schabowy z kością, golonka w piwie, pikantne żeberka z metra, duszona kaczka). Ceny umiarkowane, a porcje naprawdę spore. Obsługa jest liczna i sprawna. Zamówienie jest realizowane szybko, pomimo dużego obłożenia stolików.

 Zamówione dania, to: żeberka z metra oraz golonka w piwie.

W oczekiwaniu na zamówione dania pierwszy głód zaspokoiłem pysznym w smaku mięsnym rillettes. Dwie kromki świeżego wiejskiego chleba, łycha mięsnego smarowidła i dobrze zakiszony ogórek były mocno sycące.

Żeberka (naprawdę spora porcja) były miękkie i bardzo soczyste. Lekko pikantne, dobrze zamarynowane smakowały wyśmienicie. Mięso podane było z chrupiącymi opieczonymi ziemniakami i kapustą kiszoną. Golonka zamarynowana w piwie była również bardzo miękka, delikatna i soczysta, Bardzo smaczna.

Koszt posiłku (danie obiadowe + napój): 49 złBrak komentarzy:

Prześlij komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią o lokalu?

Wypełnij formularz: http://www.smakosze.info/p/podziel-sie-opinia.html