NASI PARTNERZY

NASI PARTNERZY:


wtorek, 22 marca 2016

Wine Dinner: Skandynawia

Pretekstem do ponownego odwiedzenia restauracji Szafarnia 10 był event pod nazwą Wine Dinner, czyli cyklicznie odbywająca się kolacja dla 24 osób organizowana przez Restaurację na początku każdego miesiąca. Ideą spotkania jest wybór tematu przewodniego spinającego 6-daniowe, specjalnie na tę okazję przygotowywane menu degustacyjne z dedykowanymi do każdego dania winami.  

W ramach karty dań przygotowywane są: dwie przystawki (zimna i ciepła), zupa, danie rybne, danie mięsne i deser. Tematem przewodnim marcowego spotkania była Skandynawia. Szef Kuchni zaproponował: wędzonego piklinga z sosem holmeste i puree z kiszonego ogórka (przystawka), tatar z przegrzebków z wątróbką z dorsza i marynowaną cebulą (przystawka), krem z wędzonego dorsza, makrela z miodową kiszoną kapustą i wędzonymi ziemniakami, duszone klopsiki z łosia z pieczonymi warzywami i puree ziemniaczano-czosnkowym, skandynawski deser z pieczonych jabłek i maślanej kruszonki.Pierwsza z przystawek, to kawałki wędzonego w całości śledzia (pikling), podane na puree z kiszonego ogórka z dodatkiem sosu holmeste oraz połówką jajka, posypanego solą krystaliczną. Fantastyczne połączenie smaków: intensywny smak wędzonej ryby, kwaśno-słony smak ogórka i gorzkawy smak sosu.


Druga z przystawek, to tatar z przegrzebków podany z płatkami marynowanej cebuli oraz wątróbką z dorsza. Danie bardzo delikatne, a przy tym wyjątkowo smaczne. Subtelny smak tatara został przełamany słodko-pieprznym pasztecikiem z wątróbki dorsza.


Zupa z wędzonego dorsza podana z oliwą truflową. Bardzo intensywna w smaku, doskonała.Rybne danie główne, to smażona makrela podana na kiszonej kapuście zasmażonej z miodem podana z wędzonymi ziemniakami. Smak ryby doskonały, idealnie współgrał ze smakiem wędzonych ziemniaków. Całość ciekawie przełamana słodko-kwaśnym smakiem kapusty. Danie mięsne, to doskonałe w smaku, bardzo delikatne i kruche klopsiki z łosia podane w sosie własnym z dodatkiem puree ziemniaczanego z dodatkiem czosnku.


Ukoronowaniem kolacji był bardzo delikatny deser zrobiony z zapieczonych cząstek jabłka przykrytego delikatną kruszonką. 

Zaproponowane menu degustacyjne po raz kolejny potwierdziło, że Szef Kuchni Szafarnia 10 nie tylko proponuje doskonałe w smaku dania, ale również robi to w sposób odważny. Każde z dań zostało uzupełnione o dedykowane przez restaurację wino, które idealnie dopełniało ich smak.

Pomimo ceny, która na pierwszy rzut oka może odstraszać  (320zł / 2 os), warto się skusić na kolejną edycję Wine Dinner. My się skusimy na pewno. Szafarnia 10 Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

1 komentarz:

  1. Byłam w Szafarni dość niedawno. Na przystawkę pasta z makreli a na główne danie policzki z dorsza. Wszystko świeże i pyszne. Miałam okazję poznać szefa kuchni, który jest dozgonnie oddany swojej pasji gotowania :)

    OdpowiedzUsuń

Chcesz podzielić się swoją opinią o lokalu?

Wypełnij formularz: http://www.smakosze.info/p/podziel-sie-opinia.html