NASI PARTNERZY

NASI PARTNERZY:


piątek, 15 kwietnia 2016

LA Vita... bardzo przeciętnie

La Vita to dwie włoskie restauracje: zlokalizowana na sopockim Monciaku i w centrum Gdyni. Miałem okazję odwiedzić lokal znajdujący się w Sopocie. Sobotni wieczór, to doskonała okazja do spędzenia czasu przy smacznym jedzeniu, Wybór padł na La Vita.

Sopocki lokal jest niewielki, mocno upakowany stolikami. Nie ma w sobie nic z włoskiego klimatu. W środku tłumy. Pomimo tego, że nie ma parkietu czy wydzielonego miejsca do tańczenia wita nas głośna i jazgotliwa muzyka. Na tyle głośna, żeby nie można było porozmawiać, ponieważ próba jej przekrzyczenia kończy się zdartym gardłem. Poza tym trochę to słabe, że we włoskiej knajpie odtwarzana jest niemiecka stacja radiowa.  Obsługa jest sprawna: karta pojawia się na stołach szybko, równie szybko jest przyjęte zamówienie. Nie sili się jednak na jakąkolwiek formę uprzejmości. Karta dań to zadrukowana gęsto dwustronna broszura, na której znajduje się ponad 100 pozycji. Jak na włoską, lekką kuchnię dużo za dużo w niej pozycji. Mało czytelna i nieciekawa graficznie. W menu: steki, makarony, pizza, ryby i owoce morza. Ceny wysokie, ale ostatecznie to centrum Sopotu i topowa ulica. Na realizację zamówienia trzeba czekać długo. Dodatkowo wydanie dań nie jest zsynchronizowane. W efekcie kiedy jedna osoba kończy swoje danie, druga je dopiero otrzymuje.

Zamówione dania, to: grillowana polędwica wołowa i wieprzowa oraz gnocchi w sosie grzybowym.Grillowana polędwica wołowa i wieprzowa, to dwa niewielkie kawałeczki mięsa podane w gęstym, śmietanowym sosie grzybowym z opiekanymi ziemniakami rozmarynowymi oraz sałatą z sosem vinegrette. Mięsa poprawne: miękkie i soczyste, ale kompletnie jałowe i bez smaku. Sos mocno aromatyczny od grzybów. Ziemniaki opieczone byłyby smaczne, gdyby były gorące. Całe danie zostało podane jednak mocno wychłodzone. Jedynym smacznym elementem dania była świeża i chrupiąca sałata podana z pysznymi pomidorkami koktajlowymi i smacznym sosem.Gnocchi były pyszne. Ugotowane al dente kluseczki zostały podane z gęstym, pysznym i aromatycznym sosem grzybowym oraz serem.

Ogólnie restauracji nie polecam. Kuchnia mocno przeciętna, atmosfera w lokalu fatalna a obsługa kelnerska pozostawia wiele do życzenia. I na dokładkę jeszcze te kosmicznie wysokie ceny...

Koszt posiłku dla dwóch osób (danie obiadowe + napój): 92 złLa Vita Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią o lokalu?

Wypełnij formularz: http://www.smakosze.info/p/podziel-sie-opinia.html