NASI PARTNERZY

NASI PARTNERZY:


niedziela, 12 czerwca 2016

Pióro Feniksa... poznańska multikuchnia

Pióro Feniksa jest jednym z wielu lokali znajdujących się na poznańskim Starym Rynku. Konkurencja jest zatem ogromna. Lokal swoim wyglądem przypomina trochę inne sieciowe restauracje typu Sphinx czy Sioux. Nie ma wyrazistego charakteru czy klimatu. Obsługa jest liczna i bardzo sprawna. 

W karcie jest wszystko. Znajdziemy w niej zarówno dania kuchni polskiej, jak również amerykańskiej, włoskiej czy orientalnej. Lokal serwuje też pizzę. Przyznam szczerze, że ta wielokulturowość w kuchni mnie trochę zniechęciła i dopiero przy trzecim podejściu zdecydowałem się wejść do lokalu.


Pora lunchowa, czyli szybkie danie. Zdecydowałem się na żeberka. Oferowane są one w dwóch gramaturach. Wybrałem wersję oznaczoną w karcie jako "big żeberka" (ok. 400 g). Serwowane są one z sosem barbecue, ziemniakami opiekanymi w ziołach oraz sałatką grecką. Do tego dostajemy dodatkowo trzy miseczki z różnymi sosami.Otrzymałem sporej wielkości talerz, na którym znalazła się potężna porcja żeberek. Bardzo mięsnych, nieznacznie tylko poprzerastanych tłuszczem. Mięso było bardzo soczyste i smaczne, chociaż jak dla mnie trochę za mało  intensywnie doprawione. Sos barbecue zaproponowany do mięsa był bardzo intensywny w smaku i doskonale podkreślał smak mięsa. Sałatka  grecka była świeżo przygotowana i bardzo smaczna. Najsłabszym elementem dania były opiekane w ziołach ziemniaki, ponieważ nie były chrupiące. Smak ich był jednak poprawny.

Ogólnie lokal polecam!

Koszt posiłku (danie obiadowe + napój): 42 zł
Pióro Feniksa Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Chcesz podzielić się swoją opinią o lokalu?

Wypełnij formularz: http://www.smakosze.info/p/podziel-sie-opinia.html