NASI PARTNERZY

NASI PARTNERZY:


niedziela, 19 czerwca 2016

Rynek 95... doskonałe jedzenie, słaba obsługa

Rynek 95 - pod tym adresem zlokalizowana jest restauracja o takiej samej nazwie, serwująca dania kuchni polskiej oraz dania inspirowane regionem. 

Wnętrze lokalu jest bardzo klimatyczne i ciepłe: częściowo odkryte ceglane mury nadają wnętrzu charakteru, który dopełniają proste drewniane stoły i krzesła. Ciekawym pomysłem było zrobienie podświetlanych półek we wnękach w ceglanych murach, na których ustawiono butelki z winami w stojakach..

Obsługa jest liczna... i w zasadzie jest to jedyny jej atut. Zamówienie zostało przyjęte w miarę szybko. Na danie czekałem sporo. Na rachunek jeszcze dłużej, a na fakturę... szkoda mówić (wystawienie faktury trwało 25 minut). Na dokładkę jeszcze pomylono faktury, co dodatkowo wydłużyło czas oczekiwania na ten dokument. Nie da się tego zrzucić wyłącznie na karb młodego personelu kelnerskiego. Kręcąca się po sali menadżerka nie była jakoś szczególnie zainteresowana gośćmi i tym, że ktoś siedzi po prostu przy pustym stoliku, bez jedzenia czy picia przez tyle minut. Jakby to było normalne w tym lokalu... 

Karta jest stosunkowo krótka, ale urozmaicona. Znajdziemy w niej zupy (klasyczny żur wielkopolski czy zupa z pomidorów z krewetkami), dania z ryby (dorsz ze szpinakiem czy łosoś z sosem brzoskwiniowym), mięsa (dania z kaczki, stek lub burger wołowy, polędwiczki wieprzowe z sosem pieprzowym). Ceny umiarkowane biorąc pod uwagę, że jest to lokal znajdujący się na Starym Rynku.
Zamówione kacze udko było doskonałe. Kruche, delikatne i soczyste mięso było idealnie doprawione. Doskonale komponowało się z puszystym i smacznym puree ziemniaczanym oraz delikatnie marynowanymi całymi burakami czerwonymi.

Pomimo wpadki z długim czasem oczekiwania na rachunek i fakturę lokal bardzo gorąco polecam. Smak kaczki zrekompensował długi czas oczekiwania.

Koszt posiłku (danie obiadowe + sok): 41 złRynek 95 Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Chcesz podzielić się swoją opinią o lokalu?

Wypełnij formularz: http://www.smakosze.info/p/podziel-sie-opinia.html