NASI PARTNERZY

NASI PARTNERZY:


poniedziałek, 18 lipca 2016

Mała Cegielnia... poprawnie, ale...

Mała Cegielnia, niedawno otworzony lokal w Miszewie, jest niewielkim i bardzo przytulnym lokalem na kilka stolików. Ściany z surowej cegły oraz stoliki o krzesła z ciemnego drewna tworzą klimat, który zachęca do tego żeby usiąść i zjeść posiłek. 

O kartę nie musimy prosić, ponieważ na każdym stoliku znajdują się papierowe podkładki na których jest nadrukowane menu. Dodatkowo menu jest wypisane kredą na ścianie.

Specjalnością lokalu są niewątpliwie burgery wołowe, znajdziemy ich kilka w karcie. Dodatkowo możemy zamówić pierogi, pizzę oraz kilka klasycznych dań obiadowych (schabowy, bitki wołowe, gołąbki, ryby). Ceny są bardzo przystępne. Obsługa jest szybka i sprawna, jednak na zamówione dania trzeba poczekać zdecydowanie dłuższą chwilę.Zamówione dania, to pierogi z wołowiną oraz burger wołowy "classic".


Pierwsze z dań to porcja 8 średniej wielkości pierogów podanych z sosem pieczeniowym i smażonymi warzywami. Pierogi były przygotowane prawidłowo: średniej grubości ciasto było odpowiedniej miękkości, a ilość farszu była spora. Mięso było jednak zdecydowanie za bardzo zbite i suche, a przez to twardawe. Poza tym było zdecydowanie za słone. Sos pieczeniowy, jak dla mnie, średnio pasował do pierogów. Poza tym był mocno syntetyczny i "torebkowy" w smaku.Drugie z dań, to średniej wielkości burger wołowy podany z frytkami. Podobnie jak w przypadku pierogów również i w tym daniu wołowina była mocno zbita i sucha, a przez to twardawa. Również i w tym daniu była mocno słona, co wskazuje że kucharz przygotowuje oba dania z tej samej masy mięsnej. Burger był ogólnie słaby w smaku.

Jedzenie jest przyzwoite, sporo jest jednak do poprawy. Menu wskazuje, że burgery są specjalnością lokalu, jednak zamówiony przeze mnie burger niestety tego nie potwierdza. I zdecydowanie mniej soli poproszę.

Koszt posiłku (pierogi + burger + napoje): 55 zł
Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza

Chcesz podzielić się swoją opinią o lokalu?

Wypełnij formularz: http://www.smakosze.info/p/podziel-sie-opinia.html