NASI PARTNERZY

NASI PARTNERZY:


sobota, 10 września 2016

Domowe jedzenie... Gospoda Chłopska Chata


Gospoda zlokalizowana jest niedaleko Dworca Głównego PKP w Gdańsku. W drewnianej chacie, stylizowanej na regionalną, do dyspozycji gości pozostają dwa poziomy. Drewniane wnętrze lokalu zdobią bibeloty z kaszubskimi motywami. Na dużych drewnianych stołach przykrytych obrusami znajdują się sztuczne kwiaty. Szkoda, że w lokalu stylizowanym na regionalny, letnią porą, właściciele nie pomyślą o żywych kwiatach.

Karta dań jest urozmaicona. Do wyboru goście mają kilka zup (m.in. barszcz czerwony, borowikową, żurek w chlebie), drób (kaczka, kurczak), dania z wieprzowiny (schab, polędwiczki wieprzowe, karkówka, golonka) i wołowiny (zrazy, gulasz) oraz ryby (łosoś, dorsz, sandacz). Ceny przystępne. Obsługa jest dosyć liczna i sprawna. Na realizację zamówienia nie trzeba czekać długo. Minus za spore braki w karcie, szczególnie że wizyta odbywała się w popołudniowych godzinach zwykłego dnia tygodnia, kiedy natężenie ruchu gości jest umiarkowane.


Zamówione dania, to zupa borowikowa i barszcz czerwony oraz polędwiczki wieprzowe w sosie kurkowym i tradycyjny schabowy.

Pierwszy głód można zaspokoić  częstując się czekadełkiem, które jest wyłożone na osobnym, wyraźnie oznaczonym stole w rogu pomieszczenia. Do dyspozycji gości jest świeże pieczywo, ogórki kiszone oraz mięsne rillettes. Plus za to, że ilość czekadełka nie jest wydzielana przez pracowników lokalu, tylko każdy z gości może się częstować nim dowolnie i samodzielnie. Minus za to, że smarowidło mięsne było mocno roztopione. Pojemnik z nim nie był w żaden sposób schłodzony. Mięso jednak było bardzo smaczne.Barszcz czerwony o pięknym, rubinowym kolorze miał intensywny smak i aromat. Podany z ziemniakami smakował doskonale. Chociaż jak dla mnie był za bardzo słodki od buraków. Zupa borowikowa podana z chipsem z boczku miała bardzo intensywny grzybowy smak. Podana chłodna nie smakowała jednak tak dobrze, jak powinna. Polędwiczki wieprzowe w sosie kurkowym zostały podane z opiekanymi ziemniakami. oraz surówkami sezonowymi. Dwa średniej wielkości kawałki mięsa były smaczne, jednak za mało doprawione oraz lekko wysuszone. Gęsty sos kurkowy zawierał sporo grzybów, jednak kurki miały lekko gorzkawy smak. Surówki były świeże i smaczne. Ziemniaki były smaczne, gorące i chrupiące. 

Sporej wielkości kotlet schabowy był soczysty i smaczny. Mięso było bardzo delikatne, usmażono je w cienkiej panierce. Podane z gotowaną kapustą kiszoną z grzybami oraz świeżo ugotowanymi ziemniakami smakowało dobrze.Jedzenie w Gospodzie jest całkiem przyzwoite i smaczne. Poprawnie przygotowane dania domowe. Porcje całkiem spore, a ceny przystępne.

Koszt posiłku dla dwóch osób (zupa+danie główne+napoje): 106 zł
 

Gospoda - Plac Zebrań Ludowych Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Chcesz podzielić się swoją opinią o lokalu?

Wypełnij formularz: http://www.smakosze.info/p/podziel-sie-opinia.html